وضعیت کیفیت شبکه اپراتورها بهتر شد

وضعیت کیفیت شبکه اپراتورها بهتر شد ابزار اپل: معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری گفته است که وضعیت کیفیت شبکه اپراتورها در مقایسه با سال قبل بهتر شده، اما برای بهبود کیفیت سرویس، توسعه شبکه از طرف اپراتورها الزامی است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- نیز بتازگی درباره واگذاری فرکانس به اپراتورها اظهار داشته بود: سال قبل فرکانس ۲۳۰۰ را به اپراتورهای همراه واگذار کردیم. برخی از اپراتورها تجهیزات لازم جهت استفاده از این فرکانس را وارد کشور کرده یا از تجهیزات بومی استفاده کردند و آنرا روی فضای فرکانسی نصب کرده اند. برپایه گزارشی که از سرعت اپراتورهای همراه پخش شده، مشخص است که اپراتوری که تجهیزات را وارد و نصب کرده، در سه ماه اخیر توانسته سرعت بیشتری را در اختیار کاربرانش قرار دهد.
وی افزود: ما امسال واگذاری فرکانس جدید هم خواهیم داشت و منتظر نمانده ایم که فیبرنوری راه بیفتد تا دسترسی به کیفیت و سرعت بهتر را به ۳ سال دیگر حواله دهیم، هرچند که این پروژه نیز با سرعت جلو می رود. ما در زمینه ارتباطات همراه که زندگی مردم به آن وابسته شده است کارهای اساسی را انجام می دهیم. برای نمونه امسال فرکانس ۳۵۰۰ را آماده واگذاری کرده و در اختیار اپراتورها قرار خواهیم داد. اپراتورها باید تجهیزات خودرا روی این فرکانس نصب کنند. هرجا که این فرکانس های جدید فعال شود یعنی مشترکان سرعت های بسیار بهتری را تجربه خواهند کرد.
در این زمینه معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) گفته است: وضعیت کیفیت شبکه اپراتورها در مقایسه با سال قبل بهتر شده، اما برای بهبود کیفیت سرویس، توسعه شبکه از طرف اپراتورها الزامی است. توسعه شبکه از این جهت الزامی است تا از ناپایداری که در ارائه خدمات وجود دارد، کاسته شود.
مجید حقی با اعلان اینکه وابستگی کیفیت سرویس به تغییرات مصرف ترافیک، نیاز به توسعه و ارتقای شبکه را ضروری می سازد، نصب و راه اندازی سایت های جدید باند ۲۳۰۰ مگاهرتز را گام مهمی در جهت رسیدن به پایداری شبکه دانست.
وی، با اعلان اینکه افزایش نسبی سرعت هر دو اپراتور در شهرهای بزرگی نظیر مشهد، اصفهان و شیراز در فروردین ماه، حاصل تشکیل کارگروه های مختلف وزارت ارتباطات و اقدامات عملیاتی اپراتورها بوده، اشاره کرد: بر طبق گزارش دریافتی از سامانه های فنی اپراتورها، متوسط فاکتورهای کیفیت شبکه (QoS) بهتر شده است اما اقدامات توسعه شبکه باید با جدیت دنبال شود تا در صورت افزایش مصرف مردم و ترافیک شبکه، باردیگر کیفیت ارائه سرویس کاهش نیابد.
طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حقی یکی از با اهمیت ترین عوامل کاهش کیفیت شبکه را استفاده بدون مجوز از دستگاه های تکرارکننده دانست که در بعضی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و موجب بروز اختلال و افت کیفیت شبکه در محیط اطراف ساختمان می شود.
وی با اشاره به در پیش بودن ایام راهپیمایی اربعین و پیش بینی افزایش چشم گیر حجم مصرفی دیتا در مسیرهای حرکت زائران حسینی از اپراتورها خواست تمهیدات لازم را برای پایداری شبکه در این رویداد بزرگ بیاندیشند. مجید حقی همین طور از انتشار گزارش وضعیت شبکه اپراتورها بر روی پورتال رگولاتوری آگاهی داد.
منبع:

1401/04/08
23:15:48
5.0 / 5
178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS