معاون وزیر كار اعلام كرد:

ایجاد ۶۳ میلیون شغل تحت تاثیر هوش مصنوعی

ایجاد ۶۳ میلیون شغل تحت تاثیر هوش مصنوعی به گزارش ابزار اپل، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر تبدیل «نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب» به یک جریان ملی اظهار داشت: ۸۳ میلیون شغل در جهان تا سال 2028 حذف و 6۳ میلیون شغل با تأثیر از تورم، کندی رشد و هوش مصنوعی ایجاد می شود و اگر برنامه ریزی در راستای آموزش های متناسب با مشاغل آینده و آینده مشاغل نداشته باشیم، سهم ما درصد بالایی از بیکاری خواهد بود.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، غلامحسین حسینی نیا با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر فراهم کردن وسائل و زمینه ارتقاء مهارت جامعه کارگری، اظهار داشت: سخنان رهبر معظم انقلاب حجت را بر ما در تحقق «نهضت ملی مهارت آموزی در گام دوم انقلاب» با عزم ملی تمام کرده است.

وی که در هفتمین همایش ملی کار سخن می گفت، با اشاره به آمار مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۳۳ اشاره کرد: تا سال ۲۰۲۸ یعنی در چهار سال آینده ۸۳ میلیون شغل در جهان حذف و ۶۳ میلیون شغل با تأثیر از تورم، کندی رشد و هوش مصنوعی ایجاد می شود و چنانچه برنامه ریزی در راستای آموزش های متناسب با مشاغل آینده و آینده مشاغل نداشته باشیم سهم ما درصد بالایی از بیکاری می شود.

معاون وزیر کار با اعلان اینکه آموزش های مهارتی در کشور عزیزمان در نقطه عطف و زمان به یاد ماندنی در کشور قرار دارد و نیازمند تغییر جهت به سمت رشد است، اضافه کرد: برنامه ریزی، توسعه و ابتکارات حوزه مهارت آموزی در دنیا تا سال ۲۰۲۸ دارای شتاب معناداری است.

وی تصدی گری و تنظیم گری، کیفیت محوری، پیامدسنجی، حمایت هدفمند، مشارکت بخش خصوصی در اجرای آموزش، توسعه بنگاه های موجود در بخش خصوصی و آموزش مبتنی بر نیاز متغیر نیروی کار را رویکرد جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برشمرد.

حسینی نیا حرکت به تقاضا محوری، کیفیت محوری، پیامدسنجی، ارتقاء مهارت شاغلین، بهره گیری حداکثری از ظرفیت مربیان و ارتقاء کارایی و اثربخشی و افزایش توان انتخاب سازمان در بهره گیری از ظرفیت مربیان را از با اهمیت ترین پروژه های در دست اقدام این سازمان عنوان نمود.

وی با اشاره به برگزاری ۳۲۳ رویدادهای رقابتی مهارت محور در سال گذشته، اظهار داشت: اولین دوره مسابقات مهارت های زندانیان کشور، حضور در سومین دوره مسابقات آسیایی مهارت ۲۰۲۲، حضور در سومین دوره مسابقات اوراسیا- های تک، حضور تیم ملی مهارت ایران در چهل و ششمین دوره مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۲، اولین دوره مسابقات مهارت های کارگران ایران، اولین دوره مسابقات ملی مهارت نوجوانان، فاز یکم بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت، مسابقات آزاد مهارت و... همچون رویدادهای رقابتی مهارت محور برگزار شده در سال قبل بوده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای آمادگی این سازمان جهت تربیت نیروی ماهر متناسب با نیاز بازار کار اعلام نمود و اظهار داشت: اسناد بالادستی درباب توسعه آموزش های مهارتی در کشور وجود دارد، در اصل کمبود قانون وجود ندارد اما لازم است که الزامات قوانین مهارتی اجرا شود.

وی با تکیه بر ضرورت ورود آموزش های مهارتی در کنار تولید، اظهار داشت: بنگاه های اقتصادی، شرکای اجتماعی، دستگاه های دولتی و... باید در کنار سازمان آموزش فنی و حرفه ای، مسئولیت اجتماعی خودرا در توسعه آموزش های مهارتی به انجام رسانند.

حسینی نیا در آخر جایگاه مهارت آموزی در ایجاد و پایداری اشتغال را بسیار مهم خواند و اظهار داشت: شاغلین آینده و افراد جویای اشتغال مخاطبین گروههای ۱۹ گانه سازمان آموزش فنی و حرفه ای هستند که ۷۲ درصد ارائه آموزش های مهارتی به آنان با تاکید بر ظرفیتهای شرکای اجتماعی و ۲۸ درصد آن با اعتبارات دولتی به انجام می رسد.
1402/03/10
09:10:13
5.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS