ماینرهای بیت کوین بیش از همیشه نیرو مصرف می کنند

ماینرهای بیت کوین بیش از همیشه نیرو مصرف می کنند ابزار اپل: ابزار اپل: ماینرهای بیتکوین با کامپیوتر های تخصصی قدرتمند، بیش از همیشه، نیروی رایانشی تولید می کنند.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، داده های btc.com نشان داده است دشواری استخراج که معیاری برای سنجش نیروی رایانشی برای کسب بیتکوین است، روز چهارشنبه به بالاترین حد خود در همه زمان ها رسید. بروزرسانی دو هفته ای در حالی رشد ۳.۴ درصدی را نشان داده است که در دوره قبل، رشد ۳.۲۲ درصدی را ثبت کرده بود. این شاخص امسال مدام درحال رشد بوده و تنها دو کاهش جزئی داشته است.

هر چند ارزش بیتکوین کمتر از نصف میزانی است که در دوره اوج خود در سال ۲۰۲۱ داشت اما بهبود مستمر این دارایی دیجیتالی در سال میلادی جاری، سبب شده است که استخراج کنندگان، عملیات استخراج خودرا از سر گرفته یا گسترش دهند. کاهش هزینه های برق و موج جدید دستگاه های کارآمدتر هم به افزایش نیروی رایانشی کمک کرده است.

این امر به دو برابر شدن قیمت سهام ماینرها همچون شرکتهای ماراتون دیجیتال هولدینگز و رایت پلتفرمز در سال میلادی جاری کمک کرده است.

با این حال، بااینکه نیروی رایانشی بیشتری وجود دارد اما هر استخراج کننده، بیتکوین کمتری دریافت خواهدنمود برای اینکه شبکه بعد از پردازش موفقیت آمیز مقدار معینی از داده، مقدار محدودی از توکن جایزه را می دهد.

ولفی ژائو، سرپرست تحقیقات ماینرمگ (TheMinerMag) که بازوی تحقیقاتی شرکت مشاور استخراج رمزارز بلاکس بریج است، در اینباره اظهار داشت: استخراج کنندگان بیتکوین، در آستانه رسیدن تابستان، از برق ارزان تری برخوردار شده اند. همین طور دستگاه های جدیدتر و کارآمدتر هم با همان مقدار انرژی، نیروی رایانشی بیشتری تولید می کنند.

طبق داده هایی که توسط ماینرمگ گردآوری شده، حاشیه سود ناخالص شرکت های بزرگ استخراج کننده رمزارز عمومی در سه ماهه اول بهبود یافته است. استخراج کنندگان بیتکوین در سه ماهه قبل که هوای سرد در ایالت های دوستدار رمزارز مانند تگزاس، موجب افزایش قیمت برق شد و قیمت های پایین بیتکوین بطور مداوم موجب بحران نقدینگی و ورشکستگی در بین شرکت های استخراج کننده بزرگ مانند کور ساینتیفیک شد، با یکی از چالش برانگیزترین زمان ها روبرو شدند.

استخراج کنندگان رمزارز همین طور تلاش کردند تا با خرید دستگاه های جدید یا استفاده از سیستم های خنک کننده کارآمد برای دستگاهها، کارایی عملیات استخراج خودرا پیش از تغییر کد بیتکوین که سال آینده صورت می گیرد، بالا برند.

طبق گزارش بلومبرگ، این تغییر، پاداش های بیتکوین را که منبع اصلی درآمد استخراج کنندگان رمزارز است، به نصف می کاهد. بلاک چین بیتکوین در سال ۲۱۴۰، به سقف ۲۱ میلیونی خود خواهد رسید.
1402/03/14
13:09:13
5.0 / 5
258
تگهای خبر: تخصص , تولید , دیجیتال , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS