تصویب طرح سیمکارت گردشگری

تصویب طرح سیمکارت گردشگری به گزارش ابزار اپل، دیجیاتو نوشت: معاون وزیر گردشگری مدعی است طرح سیمکارت گردشگری بدون فیلتر مصوبه کارگروه فیلترینگ است و مرحله به مرحله اجرا می شود.


طرح سیمکارت گردشگری بدون فیلتر در کارگروه رفع مصادیق مجرمانه دادستانی کل کشور تصویب شده است. این مساله را معاون وزیر گردشگری اعلام نمود و گفت درخواست آنها بهره برداری دفاتر خدمات مسافرتی، هتل ها، راهنمایان گردشگری و توریستهای خارجی از این سیمکارت است.
«علی اصغر شالبافیان» معاون وزیر گردشگری در گفتگو با ایسنا اعلام نمود ارائه سیمکارت بدون فیلتر به گردشگرهای خارجی، با تأکیدهای وزیر گردشگری یعنی «عزت الله ضرغامی» پیگیری شده است.
بگفته وی طرح «سیم کارت گردشگری» در کارگروه رفع مصادیق مجرمانه دادستانی کل کشور تصویب شده است: «جلسه ای هم بین وزارتخانه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ارتباطات و دادستانی و نیروی انتظامی درباره ی نحوه ی اجرای آن باتوجه به اولویت های مورد درخواست ما انجام شد.»
شالبافیان اعلام نمود دفاتر خدمات مسافرتی، هتل ها، راهنمایان گردشگری و توریستهای خارجی باید بتوانند سیمکارت گردشگری بهره گیرند. «ما درخواست کرده بودیم فعالان گردشگری در اولویت این طرح قرار بگیرند، در نتیجه قرار شد لیست دفاتر خدمات مسافرتی را ارائه نماییم تا این امکان برای آنها برقرار شود. آژانس های مورد تایید که پروانه بهره برداری از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارند، بمنظور بهره برداری از این طرح معرفی شده اند.»
وی همین طور اعلام نمود در مرحله دیگری از این مصوبه، امکان بهره برداری توریستهای خارجی از این سیمکارت ها وجود دارد و با آن موافقت شده است. این مساله در حالی رخ می دهد که گردشگران در صورت امکان برقراری رومینگ سیمکارت خود با یکی از اپراتورهای داخل کشور می توانند به اینترنت بدون فیلتر برسند.
بگفته معاون وزیر گردشی، این مصوبه با اولویت پشتیبانی از فعالان گردشگری، مرحله به مرحله اجرا خواهد شد: «این طرح مصوب و ابلاغ گردیده و ما هم بر طبق مصوبه و اولویت ها، بهره برداران را معرفی می نماییم. زمان بندی اجرای مرحله به مرحله این مصوبه هم در آینده مشخص می شود.»
گفتنی ست کارگروه فیلترینگ بحث اینترنت طبقاتی را بطور جد پیگیری میکند. وزارت علوم سال قبل اعلام نمود طبق تصویب این نهاد، اینترنت با دسترسی خاص به اعضای هیئت علمی دانشگاه ها اعطا خواهد شد.
227227


1402/07/05
23:13:55
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS