قطعی گسترده اینترنت، تلفن ثابت و موبایل ۱۰ میلیون استرالیایی را در شوک فرو برد

قطعی گسترده اینترنت، تلفن ثابت و موبایل ۱۰ میلیون استرالیایی را در شوک فرو برد به گزارش ابزار اپل، زومیت نوشت: قطعی گسترده ی سرویسهای شرکت مخابراتی آپتس در استرالیا، سبب شد دسترسی میلیونها نفر به موبایل و اینترنت غیر ممکن شود.


قطعی گسترده ی سرویسهای شرکت آپتس (Optus) سبب شد دسترسی تقریبا نیمی از ساکنان استرالیا به تماس موبایل و اینترنت قطع شود. آن طور که رویترز می نویسد، این اتفاق صبح امروز سبب هرج ومرج در سرویسهای مالی، سیستم های حمل و نقل و بیمارستان ها شد و سؤالاتی در رابطه با ی استقامت زیرساخت شبکه ی استرالیا ایجاد کرد.
نخستین نشانه ها از بروز مشکل در سرویسهای شرکت مخابراتی آپتس، ساعت ۲۰: ۳۰ شب گذشته به وقت تهران مشاهده شد. بر مبنای گفته ی منابع محلی، مشکل الان رفع شده است و ساکنان استرالیا می توانند به تماس موبایلی و اینترنت دسترسی پیدا کنند.
بیشتر بخوانید:
یافته جدید ناسا در نزدیکی یک سیارک شگفت انگیز/ عکس قرارداد بزرگ ارتش آمریکا با اینتل از ترس چین موجود ۴۵۰ میلیون ساله به زندگی برگشت/ عکس حدوداً ۱۰ میلیون از ساکنان استرالیا معادل ۴۰ درصد از کل جمعیت این کشور، مشتری آپتس هستند. قطعی گسترده ی آپتس سبب شد این افراد امکان استفاده از گوشی هوشمند، اینترنت پهن باند و تلفن ثابت را نداشته باشند.
در زمان قطعی سرویسهای آپتس، خط تلفن بیمارستان ها قطع شد، کسب وکارهای کوچک از پردازش کارهای مالی عقب ماندند و در بعضی از شهرها شبکه ی قطار و سرویسهای تاکسی اینترنتی از دسترس خارج شدند.
دلیل اصلی قطعی فعلا نامشخص است وزیر ارتباطات استرالیا دربیانیه ای می گوید مردم بشدت از قطعی گسترده ی سرویسهای آپتس ناراحت هستند و این شرکت باید پاسخ مناسبی برای این شرایط داشته باشد. فعلا هیچ اطلاعیه ای منتشر نشده است و کسی نمی داند که چرا سرویسهای آپتس از دسترس خارج شدند؛ اما مشخصاً مشکل بسیار جدی بوده و در عمق شبکه رخ داده است.


حدوداً ۱۴ ماه پیش یکی از بزرگ ترین حملات سایبری تاریخ استرالیا ضد آپتس ترتیب داده شد. مدیرعامل آپتس می گوید که به احتمال زیاد مشکل امروز نتیجه ی حمله ی سایبری نبوده است: «این اتفاق بشدت غیرمحتمل است. سیستم های ما الان بسیار پایدارند و آن چه امروز رخ داد، بسیار نادر است.»
ساعاتی بعد از آغاز قطعی گسترده، ارزش سهام SingTel (مالک آپتس) در بازار بورس سنگاپور ۴٫۸ درصد افت کرد.
۵۸۵۸منبع:

1402/08/25
14:33:43
5.0 / 5
140
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS