جاسوسی GPS دستگاه های ورزشی از پایگاه های نظامی آمریكا

جاسوسی GPS دستگاه های ورزشی از پایگاه های نظامی آمریكا ابزار اپل: یك شركت فعال در زمینه ساخت تجهیزات ورزشی، از قابلیت ردیابی دستگاه های ورزشی (GPS) به منظور افشای موقعیت پایگاه های نظامی آمریكا استفاده می كرده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از وب سایت theverge، شركت استاراوا یكی از شركت هایی است كه در مورد توسعه برنامه های مدیریت تمرینات ورزشی فعالیت می كند. اخیرا كشف شده است كه این شركت از نرم افزارها و دستگاه های ردیاب (GPS) سواستفاده كرده و موقعیت مكانی پایگاه های سری و نظامی ایالات متحده آمریكا را افشا كرده است.

در نوامبر گذشته، این شركت یك تصویر گرمایی از وضعیت تمام كاربرانی كه در حال حركت و تمرینات ورزشی بودند را در فضای مجازی منتشر نمود كه از آن به عنوان یك تصویر ناب از ورزشكاران در آمریكا یاد شد اما خیلی زود خیلی از تحلیلگران و كارشناسان امنیت سایبری اظهار كردند كه این تصویر می تواند موقعیت فعالیت های نظامی ایالات متحده و سایر كشورها را هم به وضوح نمایش دهد.

شركت استراوا یكی از بزرگترین تولیدكنندگان و عرضه دهندگان قابلیت ردیابی در دستگاه های مختلف الكترونیكی همچون گوشی هوشمند، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند و غیره است و محصولاتی را عرضه می كند كه با ردیابی فعالیت ورزشی كاربران، میزان دقیق و آمار حركات ورزشی آنها را در اختیارشان قرار می دهد و در خیلی از دستگاه های الكترونیكی قابل استفاده می باشد.

ناتان راسر به عنوان یكی از اعضای موسسه تحلیلی و تحقیقاتی United Conflict Analysts عنوان كرده است كه با نگاه مختصری به این تصویر و نقشه گرمایی، به راحتی می توان نقشه و موقعیت دقیق پایگاه های نظامی و سری آمریكا را تشخیص داد. او همینطور بر این باور است كه با چنین فناوری و ردیابی فوق پیشرفته ای آنها قادرند فعالیت های كاركنان در پایگاه های نظامی را هم زیر نظر بگیرند و به گونه ای آنها را ردیابی و پیگیری كرده و از فعالیتهای سری و مخفیانه آنها هم آگاه شوند.

وی بعد از این ادعا، نقشه های مربوط به موقعیت نیروهای گشت زنی و عملیاتی آمریكا را در خاك افغانستان تحلیل و شناسایی كرده است و لینك آدرس آنها را در صفحه توییتر خود گذاشته و منتشر نموده است.

شركت استراوا در اصل با چنین قابلیت و فناوری پیشرفته ای امكان دسترسی و آگاهی از ۱۳ تریلیون نقطه GPS را برای خود بوجود آورده است كه تطبیق این نقاط با نقشه های حاصل از بررسی می تواند اطلاعات محرمانه را در مورد رفت و آمد كاركنان پایگاه های نظامی آمریكا فاش كند.
1396/11/09
19:09:40
5.0 / 5
5044
تگهای خبر: فناوری , كاربر , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS