استاندار خراسان رضوی خبر داد:

تسریع در اجرای قطاربرقی مشهد- تهران، رئیس جمهور به مشهد می آید

تسریع در اجرای قطاربرقی مشهد- تهران، رئیس جمهور به مشهد می آید ابزار اپل: مشهد-استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: عملیات اجرایی احداث قطار برقی مشهد- تهران با حل شدن مبحث فاینانس در سال آینده تسریع می گردد.به گزارش ابزار اپل به نقل از مهر، علیرضا رشیدیان ظهر چهارشنبه در نشست خبری كه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استانداری خراسان رضوی برگزار گردید اظهار نمود: همزمان با دهه فجر امسال هزار و ۵۰۸ پروژه با اعتباری ۳۸ هزار و ۵۸۱ میلیارد ریال در این استان به بهره برداری خواهد رسید.
وی اضافه كرد: بیشترین سرمایه گذاری را در زمینه صنعت و معدن و اشتغال داشتیم و امسال با حضور معاون رئیس جمهور دو هزار میلیارد ریال پروژه افتتاح كردیم. همینطور بنیاد مسكن با حدود ۱۵۲ میلیارد تومان افتتاح پروژه خواهد داشت. در حوزه صنعت و معدن ۱۵ پروژه و ارتباطات و مخابرات ۲۲ طرح در قالب بیش از دو هزار پروژه در این ایام افتتاح می گردد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به حوزه صنعت اظهار داشت: با سرمایه گذاری هایی كه صورت گرفته در ۹ ماهه نخست سال جاری در حوزه خودرو ۳۷ درصد، كاغذ ۴۱ درصد، روغن نباتی ۵۱ درصد، كاشی ۴۴ درصد و الیاف مصنوعی ۵ درصد رشد داشته ایم. در حوزه صادرات هم حدودا توانستیم ۱۵۹۴ میلیون دلار صادرات انجام دهیم كه نسبت به ۱۰ ماهه گذشته ۱۱.۴ درصد رشد داشته است. در حوزه اشتغال از دو میلیون و ۱۵۰ هزار اشتغال گذشته ایم.
۱۲ نفر در بازداشت هستند
وی در مورد اغتشاشات اخیر ابراز كرد: نارضایتی در هر جامعه ای امری انكارناپذیر است اما گاهی این نارضایتی با نگاه های تبلیغاتی و سلیقه ای آمیخته می گردد و مردم را تحت فشار روحی و روانی قرار می دهد و تداوم نگاه تبلیغاتی سبب تولید مسائل شد. در مورد برخی كالاها افزایش قیمت داشتیم اما حتی این میزان قیمت قابل مقایسه با سال های بین ۸۹ تا ۹۲ نیست. ملت ما در حوادث اخیر متوجه شدند كه اعتراض باید روشن و شفاف باشد و مرز بین اعتراض و اغتشاش باید روشن شود و شعارها و اعتراضات در چهارچوب قانونی صورت گیرد.
وی ادامه داد: مجموعه هایی كه ثبت رسمی نشدند نمی توانند تجمع كنند.همه باید مراقب باشیم زیرا دشمنان ما در كمین هستند. ۱۲ نفر در خراسان رضوی به علت حوادث اخیر بازداشت هستند زیرا آنها اموال عمومی را تخریب كردند. در این اغتشاشات خون از دماغ كسی نیامد و خیلی از بازداشت شدگان شب اول آزاد شدند.
انتقال آب از كوههای هزار مسجد به مشهد
رشیدیان با اشاره به چالش كم آبی در خراسان رضوی خاطرنشان كرد: انتقال آب با لوله از هدر رفت آب جلوگیری می كند و در همین راستا دو هزار كیلومتر اجرای خط لوله مصوبه داریم كه در حال اجرا می باشد و تا افق ۱۴۲۰ برنامه هایی در این حوزه داریم كه بحث های مدیریت، تامین و انتقال آب از كوه های هزار مسجد به مشهد از نمونه های این طرح هاست.
وی در مورد تحولات افغانستان اظهار داشت: جابجایی عناصر تروریستی از عراق به سوریه و افغانستان را داشتیم و تبادل اطلاعات و اخبار در این خصوص صورت گرفته است. همكاری های امنیتی مرزی هم وجود دارد و تدابیر لازم برای مراقبت از مرزها انجام شده است. همینطور مرزبانان و نیروهای ارتش و سپاه آمادگی لازم را دارند.
رئیس جمهور به مشهد سفر می كند
استاندار خراسان رضوی مرتبط با سفر رئیس جمهور به مشهد اظهار داشت: بیش از سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح داریم و باتوجه به شرایط موجود امیدواریم بزودی میزبان رئیس جمهور باشیم و اطلاع رسانی در این خصوص صورت خواهد گرفت.
وی در مورد موسسات مالی و اعتباری تصریح كرد: تمام تلاشمان این است كه اموال مردم در این زمینه بازگردد و تجربه موفقی را در مورد موسسه میزان داشتیم می توانیم این مشكل را هم ساماندهی نماییم. در این راستا ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بانك مركزی برای این مسئله خط اعتبار تعیین كرده است.
رشیدیان با اشاره به اینكه مبحث نشاط اجتماعی مورد تاكید قرار گیرد ادامه داد: این حوزه نیاز به توجه بیشتری دارد و باید در مناسبت هایی مانند عید نوروز و دهه فجر به این مهم پرداخته شود.
وی با اشاره به اعتبارات مربوط به حاشیه شهر مشهد اظهار داشت: با پیگیری هایی صورت گرفته در سال های گذشته بودجه حاشیه شهر مشهد حدود ۱۰۰ میلیارد پیش بینی شد كه امیدواریم این مهم در قالب بودجه كلانشهرها محقق شود.
استاندار خراسان رضوی در مورد عرضه تسهیلات بانكی ابراز كرد: خوشبختانه در حوزه صنعت ۴ هزار و ۷۵ میلیارد تومان، مسكن و خدمات هزار و ۳۸ میلیارد، صادرات ۱۵۲ میلیارد تومان و سایر بخش ها ۴۲۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی با تاكید به تشكیل مجمع روسای دانشگاه های خراسان رضوی اظهار داشت: نخستین مسئله ای كه در این زمینه از روسای دانشگاهی مطالبه كردیم، بیان مشكلات دانشجویان بود و دانشگاه فردوسی مشهد در مورد آب سالم، دانشگاه پیام نور صدمه های اجتماعی و دانشگاه آزاد مبحث حاشیه نشینی را انتخاب كردند و به بررسی آنها پرداختند. همینطور مسئله اشتغال فارغ التحصیلان نیاز به چاره اندیشی دارد.
رشیدیان مرتبط با نرده های حائل نماز جمعه خاطرنشان كرد: كسانی كه در ستاد نماز جمعه فعالیت دارند باید نسبت به این مهم اقدام نمایند. برخی نرده های حائل را برای امنیت ضروری می دانند و من بعنوان یك مقام سیاسی در استان حاضرم پس از نماز جمعه بین مردم بروم و به سوالاتشان پاسخ دهم.
وی با اشاره به جایزه ویژه رضوی تصریح كرد: ظرفیت جایزه رضوی سبب شناخت مردم با دانشمندان و كشورشان می گردد كه باید از این ظرفیت استفاده گردد.
تسریع در اجرای پروژه قطار برقی
استاندار خراسان رضوی در مورد آخرین وضعیت پروژه قطار برقی تهران – مشهد اظهار داشت: فاینانس این مسیر حل شده و از اول سال به طور گسترده تر عملیات اجرایی شروع می گردد و امیدواریم در استان كار اجرایی در قطعه مشهد نیشابور آغاز شود.
رشیدیان در ادامه به بحث نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی اشاره نمود و اظهار داشت: همه مصوبات شورای عالی شهرسازی درست است وباید اصلاحاتی در خیابان شارستان انجام می شد.
وی در مورد خروج بازنشستگان از دایره فعالیت ابراز كرد: در مورد این مورد نباید دچار افراط و تفریط شویم. افراد باتجربه ای كه از لحاظ جسمی توان كار كردن دارند و دولت برای تجربه شان هزینه كرده، نیروهای ارزشمندی هستند و در كنار آنها وجود جوانان با انگیزه كه بتوانند كارها را پیش ببرند لازم است.

1396/11/12
15:17:12
5.0 / 5
4710
تگهای خبر: امنیت , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS