ضعف امنیتی دامان ادوب فلش پلیر را هم گرفت

ضعف امنیتی دامان ادوب فلش پلیر را هم گرفت ابزار اپل: اخیرا در نرم افزار ادوب فلش پلیر یك صدمه پذیری و ضعف امنیتی خطرناك كشف شده كه سبب شده است شركت توسعه دهنده آن یك وصله امنیتی برای جلوگیری از نفوذ هكرها به كامپیوتر كاربران عرضه نماید.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكرنیوز، مدت هاست كه بحث بر سر صدمه پذیری و حفره های امنیتی اسپكتر و ملت داون موجود در پردازنده های اینتل بسیار داغ شده است. از آن پس اخبار و گزارش های متعددی در خصوص اینكه این ضعف های امنیتی برروی سایر اپلیكیشن ها، نرم افزارها و سخت افزارها هم یافت می شوند، در فضای مجازی انتشار یافته است.

پس از انتشار گزارش هایی در خصوص اینكه نرم افزار فلش پلیر ادوب همینطور حفره های امنیتی خطرناكی را داراست، از آنجایی كه شركت توسعه دهنده ادوب نتوانسته بود به سرعت مشكل مربوطه را حل كرده و وصله امنیتی جدیدی را به منظور جلوگیری از نفوذ و حمله هكرها به كامپیوتر كاربران و سرقت اطلاعات آنها ارائه دهد، تنها به انتشار بیانیه و اطلاعیه اكتفا كرده بود اما حالا به نظر می رسد كه متخصصان امنیت سایبری این شركت اخیرا توانسته اند وصله امنیتی جدیدی را به كاربران این نرم افزار عرضه داده و از آنها بخواهند كه هرچه سریع تر این نرم افزار را به روزرسانی كنند.

بسیاری از گزارش ها حاكی می باشد كه هكرها و مجرمان سایبری از جانب كشور كره شمالی با استفاده از همین ضعف های امنیتی اطلاعات محرمانه و خصوصی خیلی از كاربران در سراسر جهان را به سرقت برده اند. هرچند كه كره شمالی تمامی این اتهامات را رد كرده است اما همسایه جنوبی آن یعنی كره جنوبی مدعی شده و تاكید كرده است كه اطلاعات خیلی از كامپیوتر های این كشور با استفاده از صدمه پذیری موجود در نرم افزار فلش پلیر توسط هكرهای كره شمالی ربوده و جاسوسی شده است.

مشكل امنیتی مذكور به هكرها این امكان را می دهد تا كدهای مخرب و آلوده را در فایل های فلش پلیر گنجانده و آنها را در قالب اسناد مایكروسافت آفیس ورد و اكسل برای افراد و كاربران قربانی ارسال نمایند. سواستفاده از این صدمه پذیری از نوامبر سال قبل ۲۰۱۷ میلادی شروع شده و تابحال هم ادامه دارد. اما هنوز اطلاعات و جزئیات دقیق تری از میزان جاسوسی و حملات سایبری با استفاده از این صدمه پذیری در سایر كشورهای جهان در دسترس نیست.
1396/11/16
12:48:44
5.0 / 5
5267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS