در دانلود اپلیكیشن،

پلی استور جلو افتاد، اپ استور ركورد زد!

پلی استور جلو افتاد، اپ استور ركورد زد! ابزار اپل: تعداد دفعات دانلود اپلیكیشن های اندروید و iOS توسط كاربران در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ ركورد زد كه در این میان، پلی استور از رقیب خود پیش افتاد اما درآمد اپ استور از دریافت اپلیكیشن هایش همچنان بالاتر است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، طبق آخرین گزارش های انتشار یافته از جانب موسسه آماری App Annie، تعداد دانلود اپلیكیشن های اندروید و iOS از جانب كاربران در فروشگاه های اینترنتی اپ استور اپل و پلی استور گوگل در سه ماهه نخست سال جاری ۲۰۱۸ میلادی به بالاترین میزان خود رسیده است.

این موسسه آماری در گزارش خود عنوان كرده است از ماه نخست سال ۲۰۱۸ (ژانویه) تا ماه سوم آن (مارس)، كاربران به منظور دریافت و نصب اپلیكیشن های مورد نظر خود، ۲۷.۵ میلیارد بار از از فروشگاه های آنلاین و اینترنتی پلی استور گوگل و اپ استور اپل دانلود كرده اند كه این میزان در مقایسه با مدت مشابه خود در سال گذشته، ۱۰ درصد رشد و افزایش داشته است.

با دانلود ۲۷.۵ میلیارد كاربر گوشیهای هوشمند و دستگاه های الكترونیكی از سرویس های پلی استور و اپ استور، ركورد دیگری به ثبت رسید كه نشان دهنده استقبال زیاد كاربران از اپلیكیشن های جدید، محبوب و پرطرفدار است.

این گزارش همینطور نشان داده است كه تعداد كاربرانی كه برای دریافت و نصب اپلیكیشن های پولی در این فروشگاه ها و سرویس های اینترنتی خرج كرده اند، ۲۲ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل خود بوده است به گونه ای كه كاربران در سه ماهه نخست سال جاری ۲۰۱۸ میلادی برای دانلود و خرید اپلیكیشن و نرم افزارهای پولی ۱۸.۴ میلیارد پول داده و هزینه كرده اند.

در این میان، فروشگاه اندرویدی پلی استور گوگل توانسته است ركورد بیشترین میزان دانلود و دریافت اپلیكیشن را برای خود ثبت كند، به گونه ای كه بنابر اعلام خود، گوگل مفتخر بوده است تعداد دفعات دانلودهایش را به عددی بیش از ۱۹.۲ میلیارد بار برساند. این در حالیست كه اپ استور اپل توانسته است میزبان تنها ۸.۲ میلیارد دانلود باشد. این مقایسه نشان داده است كه كاربران اندرویدی ۱۳۵ درصد بیشتر از همتایان iOS خود از این فروشگاه های اینترنتی اپلیكیشن دانلود كرده اند.

به گفته خیلی از تحلیلگران فعال در این موسسه آماری، اپ استور از پلی استور در جذب كاربرانش عقب افتاده است. اما با این حال، درآمد اپ استور از دانلود اپلیكیشن هایش ۸۵ درصد بیشتر از پلی استور گوگل بوده است كه این ارقام به سادگی نشان داده است بیشتر اپلیكیشن های عرضه شده در پلتفرم اپل، مجانی نیست و كاربران باید برای دریافت آن پول پرداخت كنند. ازاین رو با اینكه اپ استور از لحاظ تعداد دانلود، از رقیب خود جا مانده است اما درآمدش از این مساله بیشتر از آن است.

بیشترین اپلیكیشن هایی كه كاربران اندرویدی دانلود كرده اند، در زمینه موسیقی و همینطور سرگرمی بوده است كه احیانا گستره سنی جوانان و نوجوانان را تشكیل می دهد. اما كاربران iOS بیشتر خواهان دانلود اپلیكیشن های مربوط به سلامتی و تناسب اندام بوده اند.
1397/01/21
14:15:36
5.0 / 5
4611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS