طی تحقیقات جدید مشخص شد

برنامه های اندرویدی از كودكان جاسوسی می كنند

برنامه های اندرویدی از كودكان جاسوسی می كنند ابزار اپل: بر مبنای نتایج تحقیقات، بالغ بر ۳۰۰۰ اپلیكیشن اندرویدی كه در فروشگاه اینترنتی گوگل پلی استور هم وجود دارند، از كودكان و فعالیت هایشان جاسوسی می كنند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، پژوهشگران فعال در زمینه امنیت سایبری در یك موسسه تحقیقاتی اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه ۳۳۰۰ برنامه و اپلیكیشن اندرویدی موجود در فروشگاه اینترنتی گوگل پلی استور از فعالیت های كودكان در فضای مجازی اعم از مكان جغرافیایی، تصاویر و محتوای ذخیره شده آن ها در دستگاه الكترونیكی مورد استفاده شان جاسوسی می كنند.

از این تحقیق كه بر مبنای ۵۸۵۵ برنامه اندرویدی صورت گرفته است، ۲۸۱ اپلیكیشن بعضی از قوانین حفاظت از حریم شخصی كودكان موسوم به COPPA را نقض می كند و باید مراجع قضایی و قانونی مربوطه با آن برخوردهای لازم را انجام دهند.

همچنین این برنامه های ناقض حریم شخصی كاربران، اطلاعات خصوصی كودكان را بدون اجازه والدین شان به دست می آورند. بیش از ۴۰ درصد این اپلیكیشن ها از امنیت سایبری كافی برخوردار نیستند و یا دارای حداقل سن برای دسترسی و استفاده از آن نبوده اند.

در این تحقیق، تنها اپلیكیشن ها و برنامه های اندرویدی مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته اند و شامل اپلیكیشن های iOS محصولات اپل نمی شوند.
1397/01/28
14:39:27
5.0 / 5
5124
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS