سیستم خنك كننده ۱ و شش دهم میلیون دستگاه آئودی مشكل فنی دارد

سیستم خنك كننده ۱ و شش دهم میلیون دستگاه آئودی مشكل فنی دارد ابزار اپل: شركت خودروسازی آئودی فراخوان بیش از یك میلیون دستگاه از محصولاتش در جهان به دلیل وجود نقص در پمپ الكتریكی سیستم خنك كننده را اعلام نمود.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت fortune، به نظر می رسد كه سالهای اخیر اصلا برای گروه خودروسازی فولكس واگن و شركت های زیرمجموعه اش سال خوبی نبوده است؛ چراكه حدود دو سال و نیم پیش، فولكس واگن در ایالات متحده آمریكا به جرم دستكاری و تقلب در نرم افزار كنترل آلایندگی موتور خودروهای دیزلی اش متهم شد. چندی قبل هم مدیر پورشه به افترا همكاری و آگاهی از رسوایی خودروهای دیزلی (دیزل گیت) توسط پلیس آلمان بازداشت شد. حالا هم خبر فراخوان نقص خودروهای آئودی - یكی دیگر از زیر مجموعه های فولكس واگن - انتشار یافته است. همه این مسائل سبب شده كه نام فولكس واگن در صدر اخبار قرار گیرد و شهرت و آوازه این گروه صنعتی آلمانی را به مخاطره بیندازد.

شركت آئودی اخیرا اعلام نموده است كه ۱.۶ میلیون دستگاه خودروی تولیدی خویش را در سراسر جهان به دلیل نقص در پمپ الكتریكی سیستم خنك كننده پیشرانه فرا می خواند.

این نقص بدان معناست كه پمپ الكتریكی مذكور می تواند به دلیل رطوبت بیش از اندازه گرم شود یا اتصال كوتاه تولید كند كه در نتیجه آن، ممكن است آتش سوزی در خودرو تولید شود.

آئودی از تمامی دارندگان مدل خودروهای آئودی A۵ كابریولت، سدان آئودی A۵، آئودی Q۵، سدان آئودی A۶ و A۴ كه در حد فاصل سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ میلادی تولید شده اند، درخواست كرده كه هرچه سریعتر به نمایندگی های مجاز این شركت در كشورهای خود مراجعه نموده تا متخصصان مربوطه عیوب آن را برطرف سازند.

این فراخوان در حالی انتشار یافته است كه هنوز هیچ گزارش خرابی و حوادثی از خودروهای مذكور داده نشده است اما به قول متخصصان آئودی، باقیمانده رسوبات موجود در سیستم خنك كننده می تواند پمپ را مسدود كند.

نمایندگی های آئودی در ایالات متحده آمریكا بنابر درخواست اداره ایمنی ترافیك بزرگرههای این كشور، به صورت مجانی این پمپ ها را تعویض می كنند اما وضعیت رسیدگی به عیوب موجود در نمایندگی های آئودی سایر كشورها معلوم و مشخص نشده است.

آئودی اعلام نموده است كه تمامی قطعات موردنیاز را در اختیار همه نمایندگی های مجاز كشورهای مختلف قرار داده است تا دارندگان خودروهای مذكور بدون هیچ مشكلی به تعمیر و اصلاح خودروهای خود بپردازند.

آئودی در ژانویه سال قبل ۲۰۱۷ میلادی هم در یك فراخوان عمومی، از دارندگان خودروهای تولیدی خود درخواست كرده بود بخاطر نقص در نرم افزار به نمایندگی های مجاز آن رجوع كنند.
1397/02/08
10:15:08
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS