گوگل چالش اخلاقی هوش مصنوعی دوپلكس را رفع می كند؟

گوگل چالش اخلاقی هوش مصنوعی دوپلكس را رفع می كند؟ ابزار اپل: بعد از معرفی هوش مصنوعی فوق پیشرفته دوپلكس گوگل و جنجال های بسیار، این غول تكنولوژی اعلام نموده كه به منظور جلوگیری از تولید سوتفاهم و مشكلات آتی، چالش های اخلاقی این گجت را برطرف خواهد نمود.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت ABC Online، یكی از پر سر و صداترین و جنجالی ترین فناوری های جدیدی كه گوگل در كنفرانس توسعه دهندگان و رویداد Google I/O ۲۰۱۸ از آن رونمایی نمود، نسخه آزمایشی گوگل دوپلكس بود. این فناوری كه مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی فوق پیشرفته است قادر است بسیار شبیه به انسان صحبت كند و همانند یك دستیار صوتی به مخاطبان موردنظر كاربران تماس گرفته و دقیقا با آنها همانند یك انسان مذاكره كرده و به گفت وگو بنشیند. صدای گوگل دوپلكس آنقدر شبیه به انسان بوده و هوشمندانه است، به گونه ای كه توسط مخاطبان روبات بودن و مصنوعی بودن مكالمات آن، كاملا غیر قابل تشخیص می باشد.

پس از معرفی و رونمایی از این محصول جدید، بلافاصله جنجال های بسیاری در فضای مجازی بوجود آمد. آنها بر این باورند كه این فناوری فوق پیشرفته و فوق هوشمند، بسیار غیر اخلاقی است چراكه كاربران می توانند خیلی از جرائم را بدین صورت انجام بدهند بدون آنكه طرف مقابلشان متوجه شود این یك روبات است.

حالا گوگل در واكنش به جنجال های بوجود آمده، اعلام نموده است كه این چالش های اخلاقی و اجتماعی را برطرف خواهد نمود.

این چالش های اخلاقی گوگل دوپلكس می تواند عواقب ناگوار پیشرفت تكنولوژی و علم در سالهایی نه چندان دور را به ما گوشزد كند. یك تكنولوژی كه می تواند بسیار شبیه به انسان عمل كند، صحبت كند، با مخاطب موردنظر بر سر موضوعات مختلف بحث و مذاكره كند، به صورت قطع می تواند در آینده ما را با مشكلات و معضلات بزرگی مواجه سازد.

حالا باید منتظر بمانیم كه با این حال جنجال های بوجود آمده، گوگل باز هم به ادامه روند هوش مصنوعی دوپلكس خواهد پرداخت و آیا این چالش های اخلاقی و اجتماعی را برطرف خواهد نمود یا خیر.
1397/02/24
13:36:08
5.0 / 5
5040
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS