فشار فرانسه و آلمان برای تأمین مالی استارتاپ های فناورانه اروپا

فشار فرانسه و آلمان برای تأمین مالی استارتاپ های فناورانه اروپا ابزار اپل: سرمایه گذاری در نوآوری و تحقیق روی پروژه های فناوری بعنوان استارتاپ های فناورانه اروپایی از جانب فرانسه و آلمان در مقابله با چین و آمریكا شدت می گیرد.
به گزارش ابزار اپل به نقل از خبر آنلاین، اروپا مدت ها است در توسعه فناوری های جدید، خویش را در قد و قواره آمریكا دیده و تلاش كرده است با انجام سرمایه گذاری هایی در این زمینه، استارتاپ های فناورانه را تحت نسخه اروپایی توسعه داده و «سیلیكون ولی» اروپایی بسازد.
فرهنگ اروپایی مبتنی بر ریسك كمتر بناشده و این امر مانعی بر سر راه تولید «گوگل اروپایی» بوده است. درست برعكس اروپا، فرهنگ ریسك پذیری در آمریكا بالا بوده و همین امر سبب شده است تا نوآوری بیشتری در آن سوی اقیانوس ایجادشده و در اروپا با شكست مواجه شود.
هفته گذشته در نشست بالكان، برلین و پاریس سند تأمین مالی طرح های بلندپروازانه فناوری را با استفاده از شورای نوآوری اروپا منتشر نمودند.
تلاش مشترك برای بهبود سرمایه گذاری و تنظیم مقررات بازار نوآوری های موفقیت آمیز و تولید و رشد استارتاپ های فناورانه بعنوان موتور محرك اروپا در چشم انداز این سند تعریف شده است.
آلمان و فرانسه بعنوان دو عضو قدرتمند اتحادیه قصد دارند این سند را به امضای رهبران اتحادیه كه مقرر است در ماه ژوئن نشست مهمی برگزار كنند؛ بعنوان قانون تصویب كنند تا فناوری های نو و دیجیتال در این قاره پا به پای رقبای آمریكایی و چینی جلو رود.
قرار است شبكه ای تولید شود تا نوآوری های موفق اروپایی مستقیماً وارد بازار مصرف شود و بدین ترتیب كشورهای اروپایی در بخش آی تی و تكنولوژی های جدید حرفی برای گفتن داشته باشند.
فرانسه قول داده است سرمایه 11.5 میلیارد یورویی را برای توسعه هوش مصنوعی بكار گیرد تا در سال 2022 بتواند بر رهبری آمریكا و چین در این زمینه غلبه كند.
فرانسه و آلمان روی رهبران فناوری در دانشگاه و همینطور كارآفرینان برتر سرمایه گذاری و از طرح های پرریسك حمایت خواهند كرد.


5656


1397/03/09
17:48:25
5.0 / 5
4502
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS