انتشار لیست واردكنندگان موبایل با ارز دولتی، جهرمی: زیان دیدگان با استفاده از تعزیرات خسارت بگیرند

انتشار لیست واردكنندگان موبایل با ارز دولتی، جهرمی: زیان دیدگان با استفاده از تعزیرات خسارت بگیرند ابزار اپل: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فهرست واردكنندگان گوشی همراه با ارز دولتی را اعلام نمود.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان لیستی از 40 شركت واردكننده گوشی همراه چنین توضیح داد: از ابتدای سال 97 تا 29 خردادماه به 40 شركت وارد كننده گوشی تلفن همراه، ارز دولتی تخصیص داده شده است كه 30 شركت از این فهرست با بخشی از ارز تخصیص داده شده اقدام به واردات گوشی تلفن همراه كرده اند.
در ادامه این توضیح آمده است: رقم كل ارز اختصاص یافته به 40 شركت مذكور 220 میلیون و 643 هزار و 206 یورو را شامل می گردد كه تابحال محموله هایی با مجموع رقم 75 میلیون و 283 هزار و 860 یورو با عاملیت 30 شركت وارد كننده از گمرك ترخیص شده است.
بنابه این گزارش، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه در كرمان اظهار داشته بود: گرانی های غیرمعمول گوشی تلفن همراه در كشور نشان داده است كه برخی افراد سودجو با استفاده از ارز دولتی 4200 تومانی گوشی وارد كرده اند اما بر مبنای بهای ارز آزاد محاسبه و به مردم عرضه می كنند.
وزیر ارتباطات یكشنبه شب در صفحه توییتر خود اعلام نمود كه لیست شركتهایی كه به آنها ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی تلفن همراه تخصیص یافته است، با هماهنگی بانك مركزی و وزارت اقتصاد، توسط روابط عمومی وزارت ارتباطات منتشر خواهد شد.
آذری جهرمی همینطور در گفتگو با خبر ساعت ۲۱ از سه راهكار ضربتی وزارت ارتباطات برای تنظیم بازار اطلاع داد و گفت، علاوه بر انتشار لیست شركت هایی كه از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات بهره برده اند در جهت استیفای حقوق مصرف كنندگان، با استفاده از سامانه *۷۷۷۷#، امكان استعلام شماره سریال تلفن همراه و دریافت پاسخ در مورد تامین گوشی تلفن همراه با استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی فراهم گشته است كه بدین ترتیب افرادی كه زیان دیده هستند می توانند با استفاده از تعزیرات زیان خویش را جبران كنند و برای خریدهای آتی می توانند از نحوه واردات گوشی آگاه شوند.
او گفت، همینطور در جهت مقابله با فساد، عملكرد وارد كنندگان و شبكه توزیع در كارگروه پروژه رجیستری كه متشكل از وزارت اطلاعات، صنعت، اقتصاد، ارتباطات و ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز است بررسی و موارد تخلف برای رسیدگی به مرجع ذیصلاح اعلام خواهد شد.
لیست شركتهای واردكننده موبایل با ارز دولتی به شرح زیر است:1397/04/04
13:10:13
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: ارتباطات , تلفن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS