آذری جهرمی:

چاره ریشه كن كردن فساد اجرای دولت الكترونیك است

چاره ریشه كن كردن فساد اجرای دولت الكترونیك است ابزار اپل: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر اینكه چاره ریشه كن كردن فساد اصلاح فرآیندهاست، اظهار داشت: اصلاح فرآیندها با دولت الكترونیكی امكان پذیر است و اگر مشكل دولت الكترونیكی را حل نماییم، مشكل فساد در كشور حل می گردد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه ماهانه دیده بان شفافیت و عدالت كه با حضور احمد توكلی، رییس هیات مدیره این دیده بان برگزار شد، چاره ریشه كن شدن فساد را بازبینی فرآیندها در كشور دانست و اظهار داشت: پرواضح است كه فاسد و مفسد باید معرفی شوند اما بخشی از مطالبات باید به سمت اصلاح فرآیندها سوق پیدا كند.
وی با تاكید بر شناسایی گلوگاه ها و امضاهای طلایی، با اشاره به اینكه یكی از راهكارهای ریشه كن كردن فساد، اصلاح ساز و كارهای اجرایی در داخل كشور است، اضافه كرد: وقتی بر مبنای مقررات حاكمیتی اندازه دولت باید كوچك شود و این مورد در مجلس هم به تصویب رسیده است كه ساختمان جدیدی نباید ساخته شود همه باید به این قوانین احترام بگذاریم، با این وجود می بینیم مدیری به استناد بند یا تبصره ای ساختمان می سازد و این یعنی نقض غرض و دامن زدن به دیوان سالاری.
وی با تاكید بر ضرورت حل مشكل دولت الكترونیكی برای حل مشكل فساد در كشور افزود: همانطور كه دیدید با اجرای طرح رجیستری كه فقط یك نمونه كوچك از دولت الكترونیك بود مشكل قاچاق تلفن همراه رفع شد.
جوان ترین وزیر كابینه با اشاره به اینكه در نظام شفافیت باید به ابعاد دولت الكترونیك بپردازیم و باید بررسی نماییم كه چرا بعضی دستگاه ها به دولت الكترونیك متصل نمی شوند و احیانا چه منفعت هایی وجود دارد.
عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینكه از مطالبه اجرای دولت الكترونیكی استقبال می كند، تصریح كرد: مقام معظم رهبری هم تاكید دارند كه سازمان های مردم نهاد هم برای اجرای دولت الكترونیك و اصلاح فرآیندها به میدان بیایند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه بیش از 1300 مجوز در كشور وجود دارد كه هر كدام می تواند دارای امضای طلایی باشد، اظهار داشت: اگر بخواهیم فرآیندها اصلاح شوند، بخشی از آن با مطالبه عمومی انجام می گردد و بطور قطع قدرت مبارزه با قاچاق و نظارت بر مبادلات مالی و برخورد با مفاسد وجود دارد.
وی با تاكید بر اینكه مقدمه مطالبه، مطالعه است، اضافه كرد: اگر بدون مطالعه، مطالبه صورت گیرد، افراد فاسد از آن استفاده می نمایند، ازاین رو با شعاری حرف زدن مشكلات كشور حل نمی گردد بلكه برای مبارزه با فساد باید علمی صحبت نماییم.
در انتها این جلسه، احمد توكلی رییس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت از آذری جهرمی بخاطر تلاش شجاعانه بابت شفاف سازی تخصیص ارز دولتی به واردات تلفن همراه قدردانی نمود.1397/04/27
13:33:13
5.0 / 5
4522
تگهای خبر: ارتباطات , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS