درآمد میلیاردی فیس بوك از تبلیغات

درآمد میلیاردی فیس بوك از تبلیغات به گزارش ابزار اپل با انتشار گزارش مالی شركت فیس بوك، می توان دریافت كه این شبكه اجتماعی از تبلیغات در پلت فرم خود بیش از ۱۰ میلیارد دلار كسب نموده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، شركت فیس بوك از درآمدهای خود از تبلیغات در این شبكه اجتماعی گزارشی منتشر كرده است. این گزارش حاكی از آن است كه درآمدی كه فیس بوك از تبلیغات با استفاده از نمایش در پلت فرم خود داشته است، از ۱۰ میلیارد دلار هم گذشته است.

گزارش مالی فیس بوك به عنوان بزرگترین شبكه اجتماعی جهان، نشان از این دارد كه درآمدی كه فیس بوك از تبلیغات كسب كرده است ظرف سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۲۰۱۷، ۴۹ درصد افزایش پیدا كرده است و به بیش از ۱۰. ۱۴ میلیارد دلار رسیده است. این رقم حتی از پیش بینی های تحلیلگران وال استریت هم بیشتر شده است چون كه آنها درآمد فیس بوك در تابستان سال جاری میلادی را ۹. ۷۱ میلیارد دلار برآورد كرده بودند.

همچنین میزان سوددهی این شبكه اجتماعی محبوب ۷۹ درصد رشد و افزایش داشته است. فیس بوك در این گزارش مالی اعلام كرده است كه ۸۸ درصد از این درآمد كسب شده، توسط گجت های گوشی همراه انجام گرفته است.

یكی از استراتژی های مثبت و اثرگذار فیس بوك در كسب درآمد از تبلیغات و آگهی ها این بود كه این شبكه اجتماعی درسه ماهه سوم سال جاری میلادی علاوه بر نمایش تبلیغ در صفحه اصلی كاربران ( newsfeed)، برای اولین بار امكان پخش تبلیغات ویدیویی را هم ممكن كرده بود. این استراتژی به فیس بوك كمك كرد تا بتواند درآمد بیشتری كسب كرده و در مسائل مالی به موفقیت بیشتری دست یابد.

در این گزارش همینطور عنوان شده است كه بالغ بر ۷۰ درصد از كاربرانی كه تبلیغات ویدیویی را مشاهده كرده اند، ۱۵ ثانیه ابتدایی ویدیوها را كه شامل تبلیغات است را هم دیده اند. این در حالیست كه هزینه تبلیغات در فیس بوك هم به بیش از ۳۵ درصد افزایش پیدا كرده است.

فیس گزارش كرده است كه میزان درآمدش نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳. ۳ میلیارد دلار افزایش یافته است.

همچنین تعداد كاربران این شبكه اجتماعی بالغ بر ۲. ۰۷ میلیارد دلار اعلام شده است كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۶ درصد رشد پیدا كرده است. 

1396/08/15
19:02:18
5.0 / 5
5297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS