فیسبوك پست های در رابطه با هك اخیرش را می بندد

فیسبوك پست های در رابطه با هك اخیرش را می بندد ابزار اپل: به تازگی فیسبوك از هك ۵۰ میلیون حساب كاربری خود اطلاع داده بود و سایت های زیادی به این مورد پرداختند، اما ظاهرا نظرات و پست هایی كه در شبكه های اجتماعی توسط كاربران در مورد هك اخیر ارسال می شود، چندان خوشایند فیسبوك نبوده و تصمیم گرفته ارسال این پست ها را متوقف نماید.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، امكان مشاهده حساب كاربری افراد توسط دیگران یكی از قابلیت های ویژه ی فیسبوك است كه در اختیار كاربران قرار داده است. هكرها با سوءاستفاده از همین خصوصیت توانستند كنترل ۵۰ میلیون حساب كاربری را به دست بگیرند.

در این بین گزارش هایی توسط كاربران انتشار یافته است كه ادعا كرده اند، زمانی كه قصد داشته اند لینكی را ارسال نمایند این فعالیت آنان مسدود شده است. ظاهرا این اتفاق برای دیگر لینك ها هم رخ داده است. هرچند به نظر می آید یكی از اصلی ترین قربانیان این مورد در رابطه با سایت خبری گاردین است.

ظاهرا فیسبوك این پست ها را به این دلیل علامت گذاری كرده بود كه شمار زیادی از كاربران پست های مشابهی را درباره هك حساب های كاربری به اشتراك گذاشتند. بر مبنای اطلاعات سایت پلیس فتا، این گونه تصور شده بود كه این پیام ها اسپم هستند. به خودی خود، این توضیح منطقی نیست، چون در ارسال های مشابه بعضی از كاربران، محدودیتی در ارسال وجود نداشته است ولی برخی دیگر از كاربران هنگام ارسال با مسدودیت روبرو شدند.

امكان دارد افرادی كه اعتقاد به توطئه دارند، فكر كنند فیسبوك اقدام خودخواهانه ای درباره این مسدودیت ها انجام داده است. حال این مورد و اعتقاد آنان چه صحیح باشد و چه صحیح نباشد، درنهایت خیلی از كاربران این اقدام فیسبوك را سرزنش می كنند.1397/07/19
13:46:37
5.0 / 5
5153
تگهای خبر: فیس بوك , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS