رییس سازمان رگولاتوری:

قطع اینترنت از نظر فنی غیر امكان دارد

قطع اینترنت از نظر فنی غیر امكان دارد ابزار اپل: رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قطع اینترنت به علت اعمال تحریم های آمریكا را از نظر فنی غیرممكن دانست و اظهار داشت: در حوزه هایی چون نامه های دامنه و بانك ها كه احتمال تولید محدودیت به علت تحریم ها وجود دارد برنامه ریزی هایی صورت گرفته و حتی مانورهایی هم انجام شده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی درباره اعمال تحریم های آمریكا در حوزه اینترنت اظهار داشت: اینترنت یك شبكه گسترده جهانی است و همچون تار عنكبوت در همه دنیا تنیده شده است و این طور نیست كه بتوان آنرا با استفاده از نقطه ای قطع كرد.
وی با اشاره به اینكه از نظر فنی قطعی اینترنت غیرممكن است، اضافه كرد: البته به علت اعمال تحریم ها امكان دارد مشكلاتی در دسترسی ایرانی ها به برخی سایت ها و خدمات تولید شود ولی بعنوان كارشناس این حوزه اعلام می كنم كه قطع اینترنت نخواهیم داشت و مردم هم نباید از این بابت نگرانی داشته باشند.
معاون وزیر ارتباطات اثر تحریم ها را معطوف به حوزه تامین تجهیزات توسعه ای اپراتورها و حتی مبادلات مالی با وندورهای خارجی دانست و اظهار نمود: تحریم ها سبب می گردد تا اپراتورها در تامین تجهیزات توسعه ای خود با مشكلاتی مواجه شوند كه از این بابت هم هماهنگی ها با بانك مركزی در مورد اختصاص ارز مورد نیاز اپراتورها برای تامین تجهیزات انجام شده و تا حدود زیادی مشكل برطرف شده است.
طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فلاح با اشاره به برگزاری جلساتی در وزارت ارتباطات با مبحث برنامه ریزی برای رفع مشكلات احتمالی ناشی از تحریم ها، خاطرنشان كرد: از مدت ها پیش این جلسات توسط سازمان فناوری اطلاعات با حضور بخش دولتی و خصوصی در حال انجام می باشد تا آمادگی كاملی در مواجهه با تحریم های احتمالی داشته باشیم و حتی در حوزه هایی كه احتمال تولید محدودیت هایی وجود دارد همچون نام دامنه های ایرانی و بانك ها مانورهایی هم برای آمادگی بیشتر انجام شده است.
شبكه ملی اطلاعات نگرانی ناشی از تهدیدها و تحریم ها را كاسته است
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاكید بر اینكه پیاده سازی شبكه ملی اطلاعات نگرانی ناشی از تهدیدها و تحریم ها را كاسته است، تصریح كرد: شبكه ملی اطلاعات بر مبنای سیاست گذاری های شورای عالی فضای مجازی دارای سه لایه زیرساخت، خدمات و محتواست كه لایه زیرساخت و شبكه كه متولی اصلی آن وزارت ارتباطات به حساب می آید تا حدود بسیار زیادی پیاده سازی شده و جاهایی كه نیاز به اقدامات تكمیلی دارد در حال انجام می باشد.
وی لایه بعدی را لایه خدمات نامید و اضافه كرد: در این لایه خدماتی چون پیام رسان ها، موتورهای جست وجو، ایمیل و نقشه قرار دارند كه خیلی از آنها همچون نقشه، بومی شده و وضعیت خوبی داریم و فكر نمی كنم از حوزه هایی باشند كه در آن ها با قطعی ارائه خدمات روبرو شویم.
فلاح جوشقانی با اشاره به اینكه لایه سوم مربوط به محتوای ملی و مناسب برای مردم است، اظهار داشت: در لایه های دیگر متولی وزارت ارتباطات نیست و دستگاه های دیگر مانند وزارت ارشاد و صداوسیما مسوولیت دارند كه زمینه های مناسبی برای توسعه محتوا در كشور وجود دارد.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه با درصد بسیار بالایی حداقل در حوزه وظایف وزارت ارتباطات از نظر تحریم ها مشكلی وجود ندارد، اظهار داشت: علاوه بر آن با تمهیدات وزیر ارتباطات و رییس كل بانك مركزی بسته مقابله با تحریم و نوسانات ارزی در وزارت ارتباطات تهیه و تدوین و در دولت و ستاد ویژه اقتصادی عنوان شد كه مجموع این سیاست ها و برنامه ریزی ها منجر گردید تا ارز مورد نیاز اپراتورها با استفاده از بانك مركزی تامین گردد.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تامین ارز از جانب بانك مركزی را تنها برای تامین تجهیزات شبكه و زیرساخت ها و نه شامل گوشیهای تلفن همراه دانست و اظهار نمود: متولی تامین بازار گوشیهای تلفن همراه و تامین نیازهای مردم، وزارت صنعت، معدن و تجارت است و باید از آن طریق مبحث را پیگیری كرد، هرچند بر مبنای اطلاعاتی كه دارم هنوز گشایش هایی در آن حوزه انجام نشده است.
به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، واكنش مسئولان ارتباطی كشور در پاسخ به بعضی از اظهارات مطرح شده كه در شرایط تحریم ها، احتمال قطعی اینترنت كشور وجود دارد، كه سردار جلالی -رئیس سازمان پدافند غیر عامل- در این خصوص اظهار كرده بود كه این مورد بیشتر از جانب كشورهای بیگانه مطرح شده و تهدیدی برای ملت ایران تلقی شده است. البته نباید توانایی كشورهای غربی همچون آمریكا در جهت محدودسازی دسترسی های ما از فضای جست وجوگر گوگل را دست كم گرفت.1397/08/11
23:26:10
5.0 / 5
4301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS