رشد ۳ برابری كسب و كارهای دیجیتال در جنوب شرق آسیا

رشد ۳ برابری كسب و كارهای دیجیتال در جنوب شرق آسیا ابزار اپل: تحقیقات جدید برآورد كرده است كه رشد اقتصاد دیجیتال كشورهای جنوب شرق آسیا تا سال ۲۰۲۵ میلادی سه برابر خواهد شد.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، اخیرا پژوهشگران گوگل با همكاری یك شركت تحقیقاتی سنگاپوری به نام Temasek كه یكی از بزرگترین و معروف ترین پایگاههای تحقیقاتی در جنوب شرق آسیا به حساب می آید، به نتایجی دست یافته اند كه نشان داده است پتانسیل كشورهای جنوب شرق آسیا برای اقتصاد حاصل از حوزه علم دیجیتال و توسعه تكنولوژی های مختلف در این منطقه تا سال ۲۰۲۵ میلادی یعنی هفت سال دیگر سه برابر رشد و افزایش پیدا خواهد نمود و ارزش آن به عدد ۲۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

البته گفته می گردد كه بخش عمده پیشرفت های تكنولوژی این منطقه به دو كشور چین و هند اختصاص دارد اما به صورت كلی به نظر می آید خیلی از كشورهای این ناحیه تصمیمات جدی برای رشد و پیشرفت اقتصادی خود اتخاذ نموده اند ازاین رو انتظار می رود كه قابلیت شكوفایی بسیار زیادی را در بخش اقتصاد دیجیتال خواهند داشت. گفته می گردد منطقه جنوب آسیا با جمعیت بالغ بر ۶۵۰ میلیون نفر، تا هفت سال آینده قادر خواهد بود قدرت اقتصادی وابسته به علم دیجیتال خویش را به ۲۴۰ میلیارد دلار برساند.

این منطقه همینطور بالغ بر ۳۵۰ میلیون كاربر اینترنت دارد كه از جمعیت كل كشورهایی نظیر ایالات متحده آمریكا هم بیشتر است ازاین رو قابلیت این را دارد كه با بهره گیری از منابع انسانی و میزبانی از شركت های بزرگ جهان به افزایش درآمد، اشتغالزایی و گردش چرخ اقتصادی بپردازند.

كارشناسان برآورد كرده اند كه اقتصاد اینترنت امسال به ۷۲ میلیارد دلار می رسد این در حالیست كه در سال قبل ۵۰ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹.۱ میلیارد دلار بوده است.

در این گزارش های انتشار یافته در وب سایت engadget، خدمات انلاین مربوط به حوزه گردشگری و مسافرتی با بیشتر از ۳۰ میلیارد دلار درآمد در صدر پردرآمدترین كسب و كار دیجیتال قرار گرفته است و پس از آن كسب و كارهایی همچون تجارت الكترونیك با ۲۳ میلیارد دلار، رسانه های آنلاین با ۱۱ میلیارد دلار و خدمات حمل ونقل اینترنتی هم با ۸ میلیارد دلار درآمد به ترتیب در جایگاههای دوم، سوم و چهارم جای گرفته اند.
1397/08/30
14:46:43
5.0 / 5
4427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS