یك عضو كمیسیون صنایع:

تصمیم گیری ها بر اساس اطلاعات علمی و نه لابی گری باشد

تصمیم گیری ها بر اساس اطلاعات علمی و نه لابی گری باشد ابزار اپل: ناظر مجلس در شورای اجرایی فناوری اطلاعات از قرارنگرفتن اطلاعات مكانی در خدمت تصمیم سازان همچون مجلس انتقاد نمود و اظهار داشت: تصمیم گیری ها باید نه بر اساس لابی گری بلكه بر اساس اطلاعات علمی همچون داده های مكانی و در جهت توسعه پایدار باشد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، رامین نورقلی پور در بیست و پنجمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیك و سومین همایش ملی مهندسی فناوری اطلاعات مكانی، به چالش های موجود در راه توسعه از منظر یك قوه تصمیم ساز پرداخت و تصریح كرد: كشورهای توسعه یافته همچون دلایل توسعه خودرا توجه به داده های مكانی و زیر ساخت آن می دانند.

وی یكی از دلایل بازماندن كشور از روند توسعه در جهان را عدم توجه كافی به داده های مكان محور دانست و اظهار داشت: دستگاههای مختلف اجرایی به این حوزه توجه داشتند اما مساله بر سر عدم وجود همگرایی بین بخش های مختلف كشور در این حوزه می باشد.

نماینده كردكوی در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: مجلس بعنوان یك قوه تصمیم ساز خالی از هرگونه اطلاعات داده های مكانی است كه بتواند در امتداد تصمیم سازی به كار گیرد.

نورقلی پور اظهار نمود: پس از تقدیم لایحه بودجه از طرف دولت به مجلس مبنای تصمیم گیری در كمیسیون ها رایزنی ها و لابی گری و نه مبانی علمی است.

وی نیاز به برنامه كه یكی از مختصات اصلی آن اطلاعات مكانی باشد را تصریح كرد و اشاره كرد: یكی از كاركردهای اصلی اطلاعات مكانی این است كه بعنوان ابزاری برای تصمیم سازان و تصمیم گیران قابل استفاده باشد.

ناظر مجلس در شورای اجرایی فناوری اطلاعات، عدم دستیابی به توسعه پایدار و برخی چالش ها در حوزه ی صنعت، محیط زیست و باز بخشی از معضل بیكاری را در رابطه با این سوژه دانست و اشاره كرد: نیازمند تحول در نگاه لابی گرایانه و پیگیری یك نظام قانون مند، متفكر و بر اساس آنالیزهای علمی هستیم.1397/09/01
20:26:36
5.0 / 5
4333
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS