استرالیا افسار غول های اجتماعی را می كشد

استرالیا افسار غول های اجتماعی را می كشد ابزار اپل: سازمان نظارت بر قوانین اینترنتی در استرالیا روز دوشنبه اعلام نمود كه باید بر روی فعالیت غول های تكنولوژی و شبكه های اجتماعی نظیر گوگل و فیسبوك نظارت و كنترل بیشتری اعمال شود.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش نگرانی های جهانی درباب عملكرد و نحوه شفاف سازی شركت های فعال در حوزه تكنولوژی و شبكه های اجتماعی و همین طور مقابله خیلی از كشورهای جهان با اخبار كذب و دروغین، حالا مقامات ارشد سازمان نظارت بر قوانین اینترنتی در استرالیا روز دوشنبه اعلام نموده اند كه باید تلاش های بیشتری برای مقابله با انتشار اخبار كذب و دروغین صورت بپذیرد و این بدان معناست كه باید كنترل و نظارت بیشتری بر روی فعالیت و نحوه عملكرد آنها صورت گیرد.

غول های تكنولوژی همچون گوگل، فیسبوك و توییتر در چند سال اخیر به شدت از طرف نهادهای امنیتی، دولتی و نظارتی خیلی از كشورها خصوصاً ایالات متحده آمریكا كه خود میزبان این شركت های عظیم است، به منظور برخورد و مقابله با اخبار كذب و دروغین و همین طور مسدوسازی حساب های كاربری كه تحت حمایت دولت برخی كشورها نظیر روسیه به مداخلات سیاسی در این كشور پرداخته اند، تحت فشار قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش رویترز، حالا به نظر می آید كه استرالیا باز به جریان تحت فشار گذاشتن این غول های تكنولوژی پیوسته است تا بتواند از هرگونه مداخلات سیاسی و مشكلات ناشی از انتشار اخبار كذب و دروغین جلوگیری بعمل بیاورد.

یكی دیگر از مسائلی كه توسط راد سیمز، مدیر كمیسیون رقابت و مصرف كنندگان استرالیا ذكر و تایید شده است، حفاظت از حریم خصوصی كاربران در این شبكه های اجتماعی است كه باید به صورت خاصی مورد توجه قرار بگیرد. وی با اشاره به اینكه سهم گوگل از میزان كاوشهای انجام شده در استرالیا به ۹۴ درصد می رسد، از كوشش برای پیشگیری از رسوایی هایی نظیر افشای اطلاعات شخصی و هویتی كاربران در فیسبوك سخن گفت.

بسیاری از كارشناسان بر این باورند كه استرالیا یكی از پیشگامانی خواهد بود كه به افزایش فشارهای نظارتی بر غول های تكنولوژی و شبكه های اجتماعی پرداخته است و می خواهد كنترل فزاینده تری را بر آنها اعمال نماید.
1397/09/19
14:28:32
5.0 / 5
4257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS