بلاك چین یك تریلیون دلاری میگردد

بلاك چین یك تریلیون دلاری میگردد ابزار اپل: تحلیلگران فعال در موسسه گارتنر برآورد كرده اند ارزش مجموع كسب و كارهای مبتنی بر فناوری بلاك چین تا یك دهه آینده از مرز یك تریلیون دلار عبور كند.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، در چند سال اخیر ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت كوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده و كاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتال هستند؛ چراكه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی برسند. بیت كوین از سال ۲۰۰۹ میلادی ارائه شد و به تدریج به مشهورترین ارز دیجیتال در سراسر جهان كه ارزش بسیار بالایی پیدا كرد، تبدیل شد. گفته میگردد ارزهای دیجیتال رمزپایه غیرقابل هك هستند و باید به صورت ناشناس و با استفاده از سخت افزارهای قدرتمندی از پلت فرم های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند. در واقع باید اظهار داشت كه ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده بر پایه فناوری بلاك چین (Blockchain) هستند كه حقیقتا نقش یك پایگاه داده را برای رمزنگاری، ثبت و ایمن سازی تراكنش های دیجیتالی بازی می كنند.

بر اساس تازه ترین پیش بینی های صورت گرفته توسط كارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه گارتنر، مجموع ارزش كل كسب و كارهای مبتنی بر فناوری بلاك چین تا سال ۲۰۲۶ میلادی به عددی بیشتر از ۳۶۰ میلیارد دلار می رسد و تا آخر سال ۲۰۳۰ میلادی یعنی یك دهه آینده باز به رقمی معادل ۱.۳ تریلیون دلار خواهد رسید.

بر اساس گزارش وب سایت coindesk، نتایج پژوهش های موسسه تحقیقاتی اكسنچر (Accenture) نشان داده است كه سال ۲۰۱۵ سال شكوفایی و به اوج رسیدن فناوری بلاك چین و سرمایه گذاری دولت و شركت های مختلف بوده است و بنا بر این توجه سرمایه گذاران و موسسات فراوانی در سال های پس از آن یعنی ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی به سمت و سوی بلاك چین سوق داده شد.

این كارشناسان همین طور پیش بینی كرده اند كه سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۴ میلادی این فناوری از توجه بیشتری برخوردار خواهد شد به گونه ای كه آنها برآورد كرده اند مجموع ارزش كسب و كارهای مبتنی بر فناوری بلاك چین تا سال ۲۰۳۰ میلادی یعنی یك دهه آینده به عدد ۱.۳ تریلیون خواهد رسید كه این عدد خود نشان دهنده شكوفایی فناوری بلاك چین در سالهای آتی در جهان است.
1397/10/15
13:15:52
5.0 / 5
5200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS