تخفیف پهنای باند اینترنت دانشگاه ها

تخفیف پهنای باند اینترنت دانشگاه ها ابزار اپل: بهره برداری از نسل سوم شبكه علمی كشور در حالی سبب كاهش تعرفه ۵۰ درصدی خدمات دانشگاه ها شد كه این بحث طی یك سال گذشته، به صورت جدی مطرح شده و سپس اتصال دانشگاه های مراكز استان ها به این شبكه، در فازهای بعدی اتصال دانشگاه ها و مراكز علمی سایر شهرستان ها در دستور كار قرار دارد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، بهره برداری از نسل سوم شبكه علمی كشور تیرماه پارسال برگزار شد و همان زمان مسئولان از كاهش تعرفه ۵۰ درصدی خدمات دانشگاه های كشور در بستر شبكه ملی اطلاعات نسبت به آنچه در سطح جامعه نمایش می شود، برای دانشگاهیان خبر دادند.

اشتراك گذاری دستاوردهای علمی و پژوهشی، تسهیل در انتقال اطلاعات میان مراكز دانشگاهی و علمی و پژوهشی، استفاده از پخش زنده كلاس های درس، استفاده از شبكه اختصاصی مجازی كه منابع علمی را به یكدیگر متصل كند، دسترسی به سامانه های پایان نامه و اطلاعات عمومی، دسترسی آنلاین به كنفرانس های علمی و درنهایت تولید دانش همچون كاربردهای مدنظر در راه اندازی شبكه علمی كشور است.

محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - آن زمان در مقام مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت، درباره شبكه علمی اظهار كرده بود: بنابر دستور وزیر ارتباطات (محمود واعظی) ما بر مدل تعرفه بازبینی داشتیم و مصوب كردیم خدمات دانشگاه های كشور در بستر شبكه ملی اطلاعات و اینترنت با ۵۰ درصد تخفیف نسبت به آنچه در سطح جامعه نمایش می شود، به دانشگاه ها ارائه شود.

وی هم چنین خاطرنشان كرده بود از آنجاكه به لحاظ قانونی شركت ارتباطات زیرساخت اجازه ورود به این عرصه را ندارد كه خودش به صورت مستقیم سرویس عرضه نماید، بنا شد این كار از راه اپراتور شبكه علمی صورت گیرد. بدین ترتیب كلیه دانشگاه های كشور برای اتصال به شبكه اینترنت ۵۰ درصد تخفیف دارد و این هزینه دانشگاه ها را بسیار می كاهد، برای اینكه برنامه وزارت ارتباطات كاهش تعرفه بیش تر است.

اما مطابق بند« ح» ماده ۴۹ برنامه پنجم توسعه كشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مكلف به ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه شبكه علمی كشور است.تمامی دانشگاه ها، حوزه های علمیه، موسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری دولتی موظفند با اتصال به این شبكه، محتوای علمی و امكانات نرم افزاری و سخت افزاری خودرا با حفظ مالكیت معنوی با رعایت استانداردهای لازم روی شبكه علمی قرار دهند. در این باره برمبنای اطلاعات سایت وزارت ارتباطات اخیرا، قاسم جلیلی نژاد - مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی- از اتصال چهار مركز مخابراتی در شهرستان ارومیه به این شبكه آگاهی داده و گفته كه بحث شبكه علمی در یك پارسال در سطح كلان به صورت جدی مطرح و پیگیری میگردد و با اجرای فاز سه این طرح دانشگاه های مراكز استان ها به این شبكه متصل می شوند.

بر این اساس، سپس اجرای فاز سوم توسعه شبكه علمی، به سرعت فازهای بعدی كه شامل اتصال دانشگاه ها و مراكز علمی سایر شهرستان هاست، در دستور كار قرار می گیرد. با اختتام فاز سوم توسعه شبكه علمی كشور شمار دانشگاه ها و مراكز علمی متصل به این شبكه، به ۲۰۰ دانشگاه می رسد.
1397/10/23
13:30:07
5.0 / 5
4284
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS