بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز یكشنبه

آخرین اقدامات دولت برای تامین ارز

آخرین اقدامات دولت برای تامین ارز به گزارش ابزار اپل دولت آمریكا دور جدید جنگ روانی ضد ایران و تاثیرگذاری بر بازار ارز را در حالی آغاز كرده كه آغاز و شتاب گرفتن تأمین ارز ایران با استفاده از چند كشور و تصمیم به توسعه مبادلات و تجارت با همسایگان در كنار ذخایر مطلوب و حضور مؤثر بانك مركزی در بازار ارز، تلاش دولت آمریكا برای تأثیرگذاری بر این بازار را خنثی خواهد نمود.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، در بعضی خبرها اعلام گردید كه دولت آمریكا به دنبال برگزاری همایش ضدایرانی است كه لهستان میزبانی آنرا برعهده گرفته است. این اقدام درواقع دور جدیدی از جنگ روانی ضد ملت ایران است و به اعتقاد كارشناسان، اعلام اجماع بین المللی ضد ایران آن هم در ضعیف ترین كشور اروپایی، ادعای عدم تمدید معافیت های نفتی آن هم پس از سابقه قبلی عقب نشینی از این كه قبلا می خواست صادرات نفت ایران را به صفر برساند و اظهاراتی نظیر آن، حاكی از ناامیدی آمریكایی ها از مؤثر شدن اقدامات آنها ضد ایران است.
دراین راستا امروز عبدالناصر همتی - رئیس كل بانك مركزی - با انتشار پیامی تلاش آمریكا برای برگزاری همایش ضد ایرانی در لهستان را ناشی از ناامیدی آمریكایی ها از اقداماتشان ضد ایران خواند و اظهار داشت كه تلاش این كشور برای تأثیرگذاری بر بازار ارز خنثی خواهد شد.
وی ادامه داد: شروع و شتاب گرفتن تأمین ارز با استفاده از هند، كره جنوبی، چین و تصمیم به توسعه مبادلات و تجارت با تركیه، عراق و سایر همسایگان در كنار ذخایر مطلوب و حضور مؤثر بانك مركزی در بازار ارز، یكبار دیگر تلاش دولت آمریكا برای تأثیر گذاری بر بازار ارز را خنثی خواهد ساخت.
هر كارت سوخت ۱۰هزار تومان؛ ۹ میلیاردی كه از مردم گرفته می شود، به كجا می رود؟
در حوزه انرژی، شركت پست به نیابت از شركت ملی پخش فرآورده های نفتی، در قبال این كه كارت های سوخت جامانده در این شركت را به مالكان عرضه می كند، به ازای هر كارت سوخت ۱۰ هزار تومان از مالك خودرو دریافت می كند و با عنایت به این كه ۹۲۴ هزار كارت سوخت در این شركت مانده، جمع مبلغ اخذشده از مردم، بیشتر از ۹ میلیارد تومان می گردد كه به حساب شركت ملی پخش می رود.
زمانی كه مالكان برای دریافت كارت سوخت از شركت پست اقدام می كنند، این شركت از هر یك از این افراد ۱۰ هزار تومان هزینه دریافت می كند. هزینه ای كه به قول سخنگوی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی، هزینه صدور كارت و متعلق به شركت ملی پخش فرآورده های نفتی است. سیدمحمدرضا موسوی خواه - مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی - هم با تایید این مورد كه هزینه ای كه شركت پست از مردم می گیرد، به حساب این شركت واریز می شود، به ایسنا توضیح داد: البته این مبلغ متعلق به شركت ملی پخش فرآورده های نفتی نیست، بلكه صرف هزینه صدور كارت، هزینه پست و هزینه شخصی سازی می گردد. در واقع شركت ملی پخش مبلغی دیگر هم به این مبلغ اضافه می كند تا بتواند هزینه تامین كارت را انجام دهد.
توازن قیمت كارخانه و بازار خودرو تا اردیبهشت 98
روز گذشته خودروسازان نسبت به اعلام قیمتهای جدید محصولاتشان اقدام كردن كه طبق اعلام مدیرعامل شركت خودروسازی ایران خودرو، تا آخر اردیبهشت سال آینده توازن در قیمت تولیدات كارخانه و بازار خودرو تولید می گردد.
هاشم یكه زارع اعلام نموده كه تا آخر اردیبهشت ۹۸ شاهد تولید توازن در قیمت تولیدات كارخانه و بازار خودرو خواهیم بود. وی در پاسخ به اینكه با كدام منطق، ۱۷۰ هزار دستگاه خودرو پیش فروش شد كه در نهایت تبدیل به معوقات شود؟ اظهار نمود: تا اردیبهشت سال جاری، تولید خودروسازان جریان جاری و عادی خویش را طی می كرد؛ بنابراین خیلی از پیش فروش ها مربوط به پیش از آن بوده و شركت ایران خودرو حدودا هیچ معوقه ای از خرداد امسال به بعد ندارد؛ اما بحثی كه روی تدارك قطعات از جانب قطعه سازان عنوان شد، سبب شد كاهش تولید تولید شود. امیدوارم با رویكردهایی كه وزرات صنایع در پیش دارد و مكانیسم هایی كه خودروسازان اتخاذ نموده اند، به سمت و سویی حركت نماییم كه معوقات كمتر و روند تحویل سریع تر شود.
گران شدن خودرو بازار سهام شان را هم تكان داد
امروز نمادهای پتروشیمی و پالایشی در كنار برخی از نمادهای خودرویی و فلزی بیشترین تاثیر را روی نوسانات شاخص های بورس داشتند. گران شدن رسمی قیمت خودروها یكی از دلایل افزایش قیمت سهم های این گروه اعلام شده است.
خودرویی ها عموما با رشد فزاینده قیمت مواجه گشتند. كه یكی از دلایل آنرا می توان گران شدن قیمت خودروها دانست؛ به صورتی كه عمده نمادهای شاخص در این گروه با بیشتر از چهار درصد افزایش قیمت روبرو شدند. همینطور در گروه فلزات اساسی قیمت سهم ها عموما كمتر ا زدو درصد نوسان به سمت بالا یا پایین داشت در این گروه ۶۵ میلیون سهم به ارزش حدود ۲۸ میلیارد تومان معامله شد.
درخواست پرداخت زیان ۲۳ هواپیمای توپولف زمین گیر
اواخر سال ۱۳۸۹ بود كه سازمان هواپیمایی كشوری دستور داد كلیه هواپیماهای توپولف شركت های هواپیمایی زمین گیر شوند و بدین طریق از پرواز آنها جلوگیری به عمل آمد. امروز دبیر انجمن شركتهای هواپیمایی از صدور درخواست این انجمن به مجلس شواری اسلامی به منظور پرداخت زیان زمین گیر شدن ۲۳ هواپیمای توپولف توسط دولت اطلاع داد.
به قول مقصود اسعد سامانی ۲۳ هواپیمای توپولف موجود در كشور متعلق به چهار شركت هواپیمایی بودند كه خدمات پروازی عرضه می كردند و با پیشگیری از پرواز آنها گرفتار زیان شدید شدند، چون كه هم مسیر پرواز خویش را از دست دادند و هم نتوانستند از سرمایه خود بعنوان منبع درآمد استفاده كنند. این پیشنهاد در كمیسیون عمران مجلس شواری اسلامی بعنوان تبصره الحاق به لایحه بودجه مصوب شده است و در صورت تصویب در كمیسیون تلفیق در صحن مجلس عرضه خواهد شد.
اینترنت موبایل جای ارتباطات ثابت را می گیرد؟
در حالیكه این روزها بیش تر استفاده كاربران اینترنتی به ارتباطات سیار محدود می شود، اما ارتباطات ثابت در خیلی از حوزه های پهن باند بخصوص خدمات ویدیویی و ابری، لازم است و به اعتقاد مسئولان، بدون آن، تحول در كسب وكارها و صنایع و درنتیجه تحول دیجیتالی امكانپذیر نخواهد بود.
پایین بودن تعرفه اینترنت در اپراتورهای موبایلی سبب شده تمایل افراد به استفاده از اینترنت موبایل به جای ثابت باشد و این مورد سبب شده بعضی از شركت های FCP و عرضه دهنده اینترنت ثابت، كم كم گرفتار مشكلات مالی و از بازار بیرون بروند و درنتیجه مشتركشان را هم از دست بدهند؛ به اعتقاد مسئولان، اگر این شركت ها نتوانند كارشان را حفظ كنند، این صنف گرفتار بحران خواهد شد.1397/10/24
19:36:57
5.0 / 5
4873
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS