آذری جهرمی:

فیلترینگ اینستاگرام مشكلات را حل نمی كند

فیلترینگ اینستاگرام مشكلات را حل نمی كند ابزار اپل: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه فیلترینگ باید در جایی كه لازم است، استفاده شود، اظهار داشت: دیدگاه ما درباره اینستاگرام همین است و فكر می نماییم هم اكنون یك اقدام یك جانبه و فیلتر كردن، به تنهایی مشكلات را حل نمی كند، بلكه موجب احداث چالش های دیگر در سایر حوزه ها می شود.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در حاشیه همایش بانكداری الكترونیك، درباره ی احتمال لغو فیلتر تلگرام اظهار داشت: درباره ی این موضوع، باید دستگاه قضائی باید بررسی كند اما آخرین صحبتی كه ما شنیدیم، همان بود كه دادستانی اظهار نظر كرد كه علل فیلترینگ هنوز برطرف نشده كه بخواهیم رفع فیلتر نماییم و هنوز هم چیزی به ما ابلاغ نشده است.
وی درباره ی مباحث مطرح شده درباره فیلتر اینستاگرام باز بیان كرد: درباره اینستاگرام، ملاحظاتی از دیدگاه های مختلف مطرح می شود؛ برخی مطرح می كنند كه استفاده از اینستاگرام تبعاتی دارد و تهدیداتی در این فضا وجود دارد، البته بسیاری هم معتقدند این فضا كاربردهای زیادی دارد و كسب وكارهای زیادی در آن هست و ابزار مهمی در زندگی روزانه شان به شمار می رود؛ هر دو گروه اعلام نظر می كنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مرجع تصمیم گیری در این باره، كارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است كه تابحال تشكیل نشده است؛ در شورای عالی فضای مجازی هم به این مساله پرداخته نشده و دادستانی هم حكمی درباره این مساله صادر نكرده است. فیلتر شدن یا نشدن اینستاگرام هم ماجرای امروز و روز گذشته نیست و از سال ۱۳۹۲ درباره ی آن بحث می شود.
آذری جهرمی تصریح كرد: ما بعنوان وزارت ارتباطات اگر بخواهیم نظر كارشناسی بدهیم، باید اشاره نمود كه تهدیدات هم وجود دارد و نباید فضا را به سمت دوقطبی ببریم؛ استفاده بی رویه لطمه هایی به جامعه وارد می كند، به خصوص در كودكان كه می تواند اثرات بدی بگذارد و ما این تهدیدات را می دانیم، اما معتقدیم راهكار فیلترینگ اینستاگرام راهكار موفقی برای از بین بردن این تهدیدات نیست و شاید آنرا تشدید كند. باید هم افزایی كرده و راهكاری نمایش دهیم كه تهدیدات را حذف نماییم. برای مثال یكی از اهداف نگاهی كه در ارتباط با اكوسیستم كودك داشتیم كه كودكان را از این فضا جدا نماییم، كاهش تهدیدات بود.
وی با بیان این كه ما تجربه داریم از شروع اینترنت و از رویكرد فیلترینگ استفاده كردیم و فیلتر باید در جایی كه لازم است، استفاده شود، اضافه كرد: اما وقتی ابزاری به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، اگر بخواهیم با رویكرد فیلترینگ به آن نگاه نماییم، طبیعی است یك سری اثرات جانبی دارد كه می تواند موفقیت های هدف شما را زیر سوال ببرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: درباره اینستاگرام هم دیدگاه ما همین است و فكر می نماییم هم اكنون یك اقدام یك جانبه و فیلتر كردن به تنهایی مشكلات را رفع نمی كند، بلكه موجب احداث چالش های دیگر در سایر حوزه ها می شود. این نظر آشكار و پنهان ماست و نظری جز این نداریم و در جلسات هم گفتیم و حرفی هم جز این نداریم. اما اگر نظام قانونی كشور، دستگاه قضائی و شورای عالی فضای مجازی به این جمع بندی برسند، چارچوب دیگری دارد.
آذری جهرمی هم چنین در پاسخ به این سوال كه رمرز ارزها كی رونمایی می شوند؟ اظهار داشت: این را باید از بانك مركزی پرسید كه برنامه شان برای رمز ارزها چیست اما به لحاظ تكنولوژی هم اكنون پنج مدل پایلوت و پیاده سازی شده موفق از رمز ارز است كه تصمیم گیری درباره ی آنها برعهده بانك مركزی است كه البته رویكرد اولیه خودرا به اشتراك گذاشته و از فعالان صنعت كسب نظر می كند تا درنهایت رویكرد نهایی بانك با رمز ارزها مشخص شود.1397/11/09
22:20:10
5.0 / 5
4381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS