راهكارهایی برای افزایش امنیت گوشیهای هوشمند

راهكارهایی برای افزایش امنیت گوشیهای هوشمند به گزارش ابزار اپل كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری اخیرا با انتشار گزارشی به كاربران سفارش كرده اند كه با رعایت نكات امنیتی قادر خواهند بود از نفوذ هكرها به اطلاعات شخصی موجود در گوشیهای هوشمند خود جلوگیری به عمل بیاورند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، با عنایت به اهمیت روزافزون حفاظت از اطلاعات شخصی و امنیت سایبری دستگاه های الكترونیكی و گوشیهای هوشمند، امنیت اطلاعات آنها تبدیل به یكی از بزرگترین دغدغه های خیلی از كاربران در فضای مجازی شده است.
اخیرا گزارش های جدیدی انتشار یافته است كه بر مبنای نتایج تحقیقات و نظرسنجی های صورت گرفته از جانب یورواستات (اداره آمار اروپا)، نشان داده است كه ۲۸ درصد از كاربرانی كه در این نظرسنجی ها شركت كرده اند، به هنگام دانلود اپلیكیشن های مورد نیاز برای گوشی هوشمند خود، درخواست برنامه مربوطه برای دسترسی به اطلاعات شخصی و موقعیت مكانی خویش را رد نمی كنند. امری كه از نظر خیلی از كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری بسیار نگران كننده به حساب می آید و حریم خصوصی و اطلاعات شخصی كاربران گوشیهای هوشمند را به شدت زیر سوال برده و به چالش خواهد كشاند.
خیلی از كاربران كه این روزها همه كار و فعالیت های خویش را با استفاده از گوشی هوشمند خود انجام می دهند و تمامی پرداخت های بانكی خویش را به صورت آنلاین و اینترنتی صورت می دهند، امنیت سایبری گوشی هایشان از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار می باشد.
ازاین رو كارشناسان فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری خطاب به كاربران گوشیهای هوشمند سفارش كرده اند كه با رعایت نكات و موارد مختلفی قادر خواهند بود كه امنیت اطلاعات شخصی موجود در گوشیهای هوشمند خویش را به میزان قابل توجهی بالا برند.
برایان هونن، مدیرعامل شركت مشاور بی اچ و مشاور سابق شركت یوروپول فعال در زمینه امنیت سایبری اخیرا خاطرنشان كرده است كه با رعایت موارد زیر، كاربران قادر خواهند بود تا جایی كه می توانند از حریم شخصی و اطلاعات خود محافظت كنند و از نفوذ هكرها و مجرمان سایبری به اطلاعات آنها جلوگیری به عمل بیاورند:
۱. تعویض رمز عبور
كاربران باید توجه داشته باشند كه هر از گاهی با تعویض رمز عبور و پسورد های حساب های كاربری و همینطور رمز عبور قفل گوشی خود، به افزایش امنیت سایبری گوشی خود كمك كنند.
۲. به روزرسانی مستمر و مداوم سیستم عامل گوشی
یكی از مواردی كه به افزایش امنیت سایبری گوشیهای هوشمند كمك می نماید، به روزرسانی مستمر و مداوم سیستم عامل گوشی است چراكه شركت های توسعه دهنده سیستم عامل هر از گاهی با عرضه و انتشار نسخه های جدید آپدیت تلاش دارند كه صدمه پذیری و حفره های امنیتی موجود در آنرا برطرف كنند كه این امر در نهایت به حفاظت از اطلاعات خصوصی كاربران كمك می نماید.
۳. فعال سازی رمزگذاری های پیشرفته
یكی دیگر از نكاتی كه می تواند به كاربران كمك نماید، فعال سازی رمزگذاری های پیشرفته در گوشیهای هوشمند است كه نفوذ و دسترسی هكرها و مجرمان سایبری را به اطلاعات شخصی و حریم خصوصی آنها خیلی سخت و دشوار می كند.
۴. نصب و استفاده از آنتی ویروس
كاربران همینطور باید توجه داشته باشند كه با نصب و دریافت نرم افزارهای آنتی ویروس و ضد بدافزار، امنیت گوشیهای هوشمند خویش را به میزان قابل توجهی بالا برند.
۵. عدم نصب اپلیكیشن های غیر معتبر و ناشناس
كاربرانی كه اپلیكیشن های نامعتبر و ناشناسی را از اینترنت نصب و دریافت می كنند، گوشیهای خویش را با خطرات مختلف امنیتی مواجه می كنند كه به باعث آن اطلاعاتشان به راحتی در دسترس هكرها و مجرمان سایبری قرار می گیرد.
۶. عدم نصب اپلیكیشن از فروشگاه های اینترنتی غیر رسمی
كارشناسان امنیت سایبری بارها به كاربران گوشیهای هوشمند سفارش كرده و اخطار داده اند كه اپلیكیشن های موردنظر خویش را با استفاده از فروشگاه های آنلاین و اینترنتی معتبر همچون گوگل پلی استور و اپ استور اپل دریافت و نصب كنند و تا جایی كه امكان دارد از نصب فروشگاه های دیگری كه نامعتبر و ناشناس هستند، اجتناب كنند.
۷. مطالعه دقیق ضوابط استفاده از اپلیكیشن های موردنظر پیش از نصب
یكی دیگر از موارد امنیتی كه كاربران گوشیهای هوشمند بهنگام نصب اپلیكیشن موردنظر خود باید دقت و توجه نمایند، مطالعه دقیق ضوابط استفاده و دانلود آن است چراكه خیلی از این اپلیكیشن ها به هنگام نصب و دانلود، از كاربر اجازه دسترسی به موقعیت مكانی، شماره تماس مخاطبین ذخیره شده در گوشی و همینطور گالری تصاویر را می خواهد كه در خیلی از موارد، كاربران بدون هیچ توجهی آنرا تأیید می كنند كه امكان دارد امنیت سایبری خیل عظیمی از كاربران گوشیهای هوشمند را تهدید كند.1397/11/12
13:06:31
5.0 / 5
4442
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اپلیكیشن , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS