شرایط ثبت نام و انتخاب رشته بدون كنكور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام و انتخاب رشته بدون كنكور دانشگاه آزاد ابزار اپل: چنانچه از جمله داوطلبانی هستید كه قصد ورود به دانشگاه بصورت بدون كنكور را دارید ، پذیرش دوره های بدون كنكور دانشگاه آزاد می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.


چنانچه از جمله داوطلبانی می باشید که قصد ورود به دانشگاه بصورت بدون کنکور را دارید ، پذیرش دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.  پذیرش دانشجو در این دانشگاه معمولا دو دوره در سال انجام می شود. نوبت اول برای ورودی مهر ماه می بلاشد که از مرداد ماه ثبت نام ها شروع می گردد و نوبت دوم پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه می باشد که از نیمه دوم آذر ماه ثبت نام شروع می گردد.  برای مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه آزاد می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور تماس بگیرید.

 ثبت نام دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته - ناپیوسته و کارشناسی پیوسته - ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) انجام می گردد. مقطع کاردانی همان فوق دیپلم می باشد. کسانی که مدرک دیپلم در کلیه رشته های دبیرستانی (ریاضی – تجربی- انسانی -فنی و حرفه ای – کار و دانش ) را دارا می باشند، میتوانند در ثبت نام کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد شرکت کنند.  یکی از مسائل مهم برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی پیوسته انتخاب رشته های مرتبط ، با مدرک دیپلم برای دیپلمه های فنی و حرفه ای و کارودانش می باشد .

 

اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 داوطلبان پس از انجام ثبت نام و انتخاب رشته ، منتظر دریافت نتایج خود می باشند. با توجه به اینکه دانشگاه آزاد در دو نیمسال مهر و بهمن ، لیست رشته های خود را ارائه می دهد ، بنابراین زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز در دو بازه زمانی خواهد شد که داوطلبان پس از دریافت نتایج خود در صورت پذیرفته شدن بایستی با در دست داشتن مدارک مورد نیاز باید به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه کنند.

ولی در سایر مقاطع داوطلبان میتوانند بدون توجه به مدرک پایه خود در هر رشته و گرایشی که علاقه دارند ثبت نام کنند. البته توجه داشته باشید که داوطلبانی که در رشته های غیر مرتبط با مقطع قبلی شرکت می کنند احتمال قبولیشان کمتر است اما اگر معدلشان بالاتر باشد ، غیرمرتبط بودن رشته تاثیری در قبولیشان ندارد. در پذیرش دانشگاه آزاد علاوه بر معدل، ظرفیت دانشگاه مربوطه و انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلب می تواند در میزان قبولی او  تاثیر داشته باشد.

نکته مهم این است که برای ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته نیاز به مدرک پیش دانشگاهی کی باشد و نمی توان بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد تحصیل کرد.

مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد همان دوره چهارساله پیوسته لیسانس می باشد. دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته در تمامیی گروه های آزمایشی بصورت بدون کنکور پذیرش دارد و تقریبا میتوان گفت بالای 90 درصد رشته های دانشگاه آزاد بصورت بدون آزمون ارائه می شود. اوطلبانی که دارای مدرک کاردانی هستند  نیز می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته  دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد مجاز است و لازم نیست که عنوان مدرک پایه شما با عنوان رشته ای که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دارید یکسان باشد.

داوطلبان عزیزی که نیاز به مشاوره تحصیلی دانشگاه آزاد دارند می توانند با مشاوران مرکز سبز مشاور در ارتباط باشند.

دانشگاه آزاد در سال های اخیر با پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کاردانی به کارشناسی توانسته است متقاضیان زیادی را جذب ثبت نام دانشگاه آزاد نماید . یکی از برجسته ترین ویژگی های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ارائه کدرشته های متنوع و زیاد در اکثر واحد های این دانشگاه در تمامی مقاطع می باشد بطوریکه علاقه بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل را پوشش می دهد که داوطلبان می توانند برای مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را از طریق سایت www.azmoon.org دانلود نمایند. 

متقاضیان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر مقطع کاردانی و کارشناسی می توانند در مرحله مهر و بهمن ماه اقدام نمایند . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی مهر ماه در اواسط مرداد ماه و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه در اواخر دی ماه انجام خواهد شد .

شرایط ثبت نام بدون کنکور آزاد

در رابطه با شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد لازم است به اطلاعتان برسانیم که کلیه داوطلبان در صورت دارا بودن مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام امکان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را خواهند داشت.حتی آن دسته از داوطلبانی که موفق به شرکت در کنکور سراسری نشده اند.بنابراین حضور در کنکور سراسری از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نخواهد بود و  متقاضیانی که به هر دلیلی در آزمون سراسری حضور نداشته اند هم امکان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد را خواهند داشت. دانشگاه آزاد معدل را ملاک قبولی داوطلبان در ثبت نام بدون کنکور  قرار می دهد و سوابق تحصیلی داوطلبان در پذیرش داوطلبان تاثیر خواهد داشت .

1397/11/18
12:33:07
5.0 / 5
5053
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS