سرانه ایرانیان از شبكه های اجتماعی

سرانه ایرانیان از شبكه های اجتماعی ابزار اپل: سرانه روزانه استفاده ایرانیان از شبكه های اجتماعی حدود یك ساعت و چهار دقیقه است و ۹۴ درصد از اعضای فعال در این شبكه ها از تلگرام استفاده می نمایند.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، آماری كه اخیراً مركز آمار از وضعیت فرهنگی رفتاری خانوارهای ایرانی در سال ۱۳۹۶ منتشر نموده نشان داده است كه ۴۷ درصد از افراد ۱۵ ساله و بیشتر در شبكه های اجتماعی عضو بوده اند و ۵۳ درصد باز در این شبكه ها عضویتی ندارند.

این در حالی است كه از افرادی كه در شبكه های اجتماعی عضو هستند ۹۴.۵ درصد از تلگرام، ۴۳.۱ اینستاگرام، ۲۴.۳ واتس آپ و ۱۵.۴ درصد در سایر شبكه ها فعال می باشند.

موسیقی پاپ اولویت ایرانی ها

در رابطه با وضعیت گوش دادن به موسیقی در افراد ۱۵ ساله و بیشتر باز آمار از این حكایت دارد كه ۶۸ درصد ایرانی های در این سن موسیقی گوش می كنند و ۳۲ درصد باقی مانده موسیقی گوش نمی دهند.

سرانه هفتگی گوش كردن به موسیقی در كشور دو ساعت و ۲۹ دقیقه است، اما نوع موسیقی كه گوش داده می شود ۷۱.۱ درصد سهم موسیقی پاپ ایرانی، ۴۹.۲ سنتی، ۳۶.۸ محلی ایرانی، ۱۲.۲ رپ، كلاسیك غربی ۹.۳، غیرفارسی ۷.۳ و ۱.۶ باز برای سایر انواع موسیقی است.

در مورد وضعیت مطالعه كتاب های غیردرسی در افراد ۱۵ ساله و یا بیشتر باسواد آمار نشان داده است كه سرانه ماهانه مطالعه در این بخش هفت ساعت و ۴۱ دقیقه است كه در میان جمعیت حدود ۵۸ درصد مطالعه كتاب غیردرسی نداشته و ۴۲ درصد مطالعه دارند.

موضوعات مورد مطالعه این افراد باز از این مقرر است كه ۸۱.۶ قرآن و كتب ادعیه، ۳۳ درصد رمان و داستان كوتاه، ۲۵.۲ دینی، ۱۵.۹ روانشناسی و تربیتی، ۱۲.۳ كتب شعر، ۱۲ درصد اجتماعی، ۴۴.۶ درصد سایر كتب را مطالعه می كنند.

سرانه ۲۰ دقیقه ای ورزش

اما سرانه روزانه ورزش در ایران ۲۷ دقیقه است و وضعیت ورزش كردن افراد ۱۵ ساله و بیشتر نشان داده است كه ۵۱ درصد اصلاً ورزش نمی كنند و ۴۹ درصد هستند كه ورزش انجام می دهند.

رشته های ورزشی افرادی كه ورزش می كنند باز از این مقرر است كه ۶۲.۴ درصد نرمش و پیاده روی، ۱۵.۱ فوتبال، ۱۴.۸ آمادگی جسمانی و ایروبیك، ۱۰.۴ والیبال، ۹.۶ پرورش اندام، ۷.۷ شنا، ۳.۶ درصد كوهنوردی و ۱۶.۳ درصد سایر ورزش ها را انجام می دهند.
1397/11/25
22:26:19
5.0 / 5
4440
تگهای خبر: اینستاگرام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS