درآمد سالانه ی نیروی دیجیتال ۵۰۰ دلار بیش تر از سنتی ها

درآمد سالانه ی نیروی دیجیتال ۵۰۰ دلار بیش تر از سنتی ها ابزار اپل: امروز در همایش سالیانه سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور عنوان شد كه درآمد نیروی كار فعال در اقتصاد دیجیتال در مقایسه با درآمد سنتی سالانه ۵۰۰ دلار بیش تر است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، امروز در همایش سالیانه سازمان نظام صنفی كامپیوتری، رسول سراییان - دبیر كل سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور - با بیان این كه این سازمان هم اكنون در نهادهای حاكمیتی نماینده دارد، اظهار داشت: اندازه ی بازار سرمایه در كشور تا امروز ۷۶۳ میلیارد تومكان بوده است كه ۷.۲ درصد آن در اختیار شركت های سازمان است و این عدد می تواند افزایش یابد.
ایشان در ادامه تصریح كرد: سه اولویت راهبردی تحول دیجیتال، اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی است كه تمام دنیا روی آن تمركز دارند. سهم اقتصاد دیجیتال از اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۶، ۱۵.۵ درصد بوده كه پیش بینی می شود تا ۲۰۲۵ به ۲۴.۳ درصد برسد. هم چنین درآمد نیروی كار فعال در اقتصاد دیجیتال در مقایسه با درآمد سنتی سالانه ۵۰۰ دلار بیش تر است.
هم چنین محمدباقر اثنی عشری، با بیان این كه صنعت فناوری اطلاعات پس از خروج كامل شركت های آمریكایی در سال ۱۳۵۸ تابحال همواره تحریم بوده است، اظهار داشت: حفظ و توسعه این صنعت در ۴۰ سال قبل توسط بخش خصوصی و با تلاش های فراوان انجام گرفته است. به گونه ای كه در بحران های اقتصادی و زمان هایی كه شاخص تولید ناخالص ملی و شاخص های صنایع منفی بوده، این صنعت به صورت متوسط ۱۷ درصد رشد داشته است. اثرات آنرا هم مردم مشاهده می كنند.
وی با بیان این كه خصوصیت این صنعت فاوا سرعت تحولات است و بی رحمی در ریزش و رویش كسب وكارهایی است كه ناگزیرند خویش را با تحولات همگام سازند، اضافه كرد: كندی تصمیمات سازمان های دولتی و جا ماندن دولت از تحولات اقتصاد دیجیتال ترمزی بوده برای شتاب گیری و بخش عمده ای از انرژی و تلاش ما صرف غلبه بر دیوان سالاری دولت شده و اقدامات مناسب وزیر می تواند راهگشای این مورد باشد.
سازمان نصر می خواهد به ساماندهی بازار وارد شود
رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری (نصر) در ادامه اظهار نمود: سازمان نظام صنفی كامپیوتری در دهه دوم فعالیت خود، در كنار مأموریت اولیه یعنی دفاع از منافع صنف، به مرحله ی ساماندهی بازار وارد شده و در تلاش است با همكاری با تمام نیروهای مؤثر به هدف دو برابر كردن بازار كه همسو با برنامه های راهبردی مان برای ثروت سازی، اشتغال، شفافیت و رفاه برای مردم است، برسد.
اثنی عشری تصریح كرد: سازمان در این مدت از مرزهای شبكه، امنیت، اینترنت و محتوا گذشته و وارد مفهوم صنایع تجارت الكترونیك، اینترنت اشیا، فین تك ها و رمزارزها رسیده است تا زیرساختی درخور برای مفهوم تحول دیجیتال باشد. سازمان دست خویش را به سمت بدنه ی جوان استارتاپی هم دراز كرده است. با این حال، مسیرهای انتقال ارز، حمل كالا، بدهی دستگاه های دولتی، عدم سرمایه گذاری مؤثر، فساد اداری، بی ثباتی قوانین و مقررات، تعدد مراكز تصمیم گیری، برخورد سلبی دستگاه ها با كسب وكارها موانعی است كه این روزها بخش خصوصی با آنها سر و كار دارد.
وی با اشاره به انتظاراتی كه بخش خصوصی از دولت دارد، بیان كرد: انتظار ما از دولت و وزارت مسوول، دستوری برای به اشتراك گذاشتن منابع دولت در سراسر ایران همچون ساختمان های بلااستفاده دولتی در جهت توسعه فاوا، دولت الكترونیك، كسب وكارهای نوپا، میزبانی استارت آپ ها و ایفای نقش برای تحقق اقتصاد دیجیتال است. نقش وزارت ICT در توسعه زیرساخت و پهنای باند و توجه ویژه به بخش های استارتاپی غیرقابل انكار است.
اهمیت اقتصاد دیجیتال در مقایسه با سنتی ها
در این جلسه همینطور رسول سراییان - دبیر كل سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور - با بیان این كه این سازمان هم اكنون در نهادهای حاكمیتی نماینده دارد، اظهار داشت: اندازه ی بازار سرمایه در كشور تا امروز ۷۶۳ میلیارد تومكان بوده است كه ۷.۲ درصد آن در اختیار شركت های سازمان است و این عدد می تواند افزایش یابد.
ایشان در ادامه تصریح كرد: سه اولویت راهبردی تحول دیجیتال، اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی است كه تمام دنیا روی آن تمركز دارند. سهم اقتصاد دیجیتال از اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۶، ۱۵.۵ درصد بوده كه پیش بینی می شود تا ۲۰۲۵ به ۲۴.۳ درصد برسد. هم چنین درآمد نیروی كار فعال در اقتصاد دیجیتال در مقایسه با درآمد سنتی سالانه ۵۰۰ دلار بیش تر است.1397/12/22
17:40:28
5.0 / 5
4242
تگهای خبر: امنیت , اینترنت , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS