چه كسی جور تعرفه های پایین اینترنت را می كشد؟

چه كسی جور تعرفه های پایین اینترنت را می كشد؟ ابزار اپل: در حالیكه در سال های گذشته تقریباً تمامی خدمات و اقلام مصرفی با افزایش قیمت مواجه بودند، تعرفه خدمات ارتباطی كاهش قیمت داشته و باآنكه همین حالا هم مشتركان از تعرفه ها ناراضی هستند، اما عرضه دهندگان اینترنت ثابت معتقدند پایین بودن تعرفه، آنها را با مشكل مواجه كرده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، این روزها بیشتر استفاده كاربران اینترنتی به ارتباطات سیار محدود می شود، اما كارشناسان بر این عقیده اند كه ارتباطات ثابت هم در حوزه های پهن باند بخصوص خدمات ویدئویی و ابری لازم است و بدون آن تحول در كسب وكارها و صنایع و در نتیجه تحول دیجیتالی امكان پذیر نخواهد بود و لازمه توسعه ی ارتباطات ثابت هم، سرمایه گذاری با مدل اقتصادی می باشد.
از طرفی شواهد نشان داده است این روزها شركت های عرضه دهنده اینترنت ثابت گرفتار مشكلات مالی شدند و بعضی از آنها بازار را به اپراتورهای موبایلی واگذار كردند، چونكه پایین بودن تعرفه اینترنت در اپراتورهای موبایلی، سبب شده تمایل افراد به استفاده از اینترنت موبایل به جای اینترنت ثابت باشد و در نتیجه شركت های FCP در حال از دست دادن مشتركانشان هستند و این مورد به قول كارشناسان، نه تنها باعث حذف تدریجی ارتباطات ثابت شده بلكه به مرور این صنف و سایر خدماتی كه به ارتباطات ثابت وابسته هستند را به مشكل گرفتار خواهد نمود.
در واقع شركت های عرضه دهنده اینترنت ثابت معتقدند دامپینگ و قیمت های كمتر از كف در شركت های همراه در جشنواره ها باعث مهاجرت مشتركین اینترنت ثابت به سمت همراه شده است، چونكه این شركت ها در سال های اخیر با سوءاستفاده از وضعیت نظارتی و بخصوص بعد از ابلاغ مصوبه ۲۶۶ با عرضه طرح های ویژه و قیمت های زیر كف مصوب سازمان مشتركین را ترغیب به استفاده از حجم های ترافیك بالا و بسیار ارزان می كنند.
در حالیكه قیمت سایر اقلام مصرفی در سال های گذشته با افزایش روبرو بوده، تعرفه های ارتباطی با كاهش مواجه می باشد و علت این مورد هم این است كه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعتقاد دارد در تلاطم اقتصادی نباید صرفاً هزینه را از جیب مردم برداریم و اگر می خواهیم ICT رشد و توسعه پیدا كند، هزینه خدمات ICT باید متناسب با جیب مردم باشد.
با این حال، مشكلی كه عرضه دهندگان اینترنت ثابت بر آن تاكید دارند، در كنار تناسب نداشتن تعرفه های اینترنت همراه در مقایسه با اینترنت ثابت، سرمایه گذاری نداریم.
باآنكه مسئولان سرمایه گذاری مناسب مانند سرمایه گذاری كه در حوزه اپراتورهای همراه شده را چاره ای برای حل مشكل عرضه دهندگان اینترنت ثابت می دانند، اما باید توجه داشت كه سرمایه گذار باید اطمینان داشته باشد كه اگر سرمایه گذاری كرد، سرمایه اش با یك سود منطقی برمی گردد، در غیر این صورت اقدام نخواهد كرد.
با این حال، نمی توان نادیده گرفت كه قیمت كالاهای مصرفی یا خدمات عرضه شده به كاربران با افزایش روبرو بوده و شاید یكی از معدود مواردی كه در این سال ها علیرغم افرایش نرخ ارز، متناسب با آن رشد نكرده، همین خدمات اینترنتی شركت هاست؛ موضوعی كه باآنكه همین حالا هم خوشایند كاربران اینترنتی نیست، اما با سوق دادن كاربران به استفاده از اینترنت همراه، اینترنت ثابت را گرفتار مشكل كرده كه به اعتقاد كارشناسان، در دراز مدت برای توسعه ارتباطی دردسرساز خواهد شد.1397/12/25
11:49:04
5.0 / 5
4314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS