هشدار واتس اپ:

فیسبوك خویش را پاك كنید!

فیسبوك خویش را پاك كنید! به گزارش ابزار اپل برایان اكتون، یكی از بنیان گذاران واتس اپ، خطاب به كاربران اعلام نموده است كه حساب كاربری خویش را در فیسبوك حذف نمایند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، اوایل سال قبل میلادی بود كه شبكه اجتماعی فیسبوك گرفتار یك رسوایی امنیتی و اطلاعاتی شد، به گونه ای كه حریم خصوصی كاربرانش را با همكاری یك مؤسسه مشاوره و تحقیقاتی تحت عنوان كمبریج آنالتیكا افشا كرده و در اختیار آن گذاشته بود. همین امر باعث شد كه سر و صدای خیل عظیمی از كاربران و منتقدان را در فضای مجازی دربیاورد و بسیاری هم به نشانه اعتراض، صفحه كاربری خویش را در این شبكه اجتماعی برای همیشه ترك كرده و حذف نمایند.
شركت فیسبوك با در اختیار گرفتن و تصاحب شركت واتس اپ در سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار به دست آورد و از آن زمان تابحال هم با معرفی و افزودن قابلیت های جدید به دنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام رسان محبوب بوده است. طبق آمارهای انتشار یافته در ژانویه ۲۰۱۸، پیام رسان واتس اپ الان میزبان حدود یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون كاربر فعال در ماه است.
بر مبنای گزارشی كه در Daily Mail آمده است، حالا برایان اكتون، یكی از بنیان گذاران و مؤسسان واتس اپ، اخیرا عنوان كرده است كه همه كاربران در سراسر جهان باید به منظور احترام و محافظت از حریم خصوصی خود، صفحه كاربری و اكانت های خویش را در فیسبوك ببندند و برای همیشه آنرا ترك بگویند.
این سخنان اكتون كه جنجال های بسیاری را به راه انداخته است، بیشتر از این لحاظ كه واتس اپ خود زیرمجموعه فیسبوك است و روزی بوسیله همین شركت پر و بال پیدا كرد، عجیب و دور از ذهن است و به عقیده خیلی از تحلیلگران، اظهارات برایان اكتون مظهر واقعی نمك نشناسی است.
البته برخی دیگر از كارشناسان و تحلیلگران بر این باورند كه واتس اپ همواره از اولین روز تأسیس و شروع به كار خود، تاكید فراوانی بر محافظت از حریم خصوصی كاربرانش داشته است و این بدان معناست كه واتس اپ تنها به منظور پیشگیری از نقض حریم شخصی و افشای اطلاعات خصوصی و محرمانه آنها از كاربران درخواست كرده كه از فیسبوك برای همیشه خارج شده و حساب كاربری و اكانت خویش را در این شبكه اجتماعی ببندند.
بعد از انتشار خبر رسوایی فیسبوك و نقض حریم شخصی كاربرانش، افراد مشهور و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری مبادرت به حذف صفحه كاربری خود در این شبكه اجتماعی كرده اند تا بدین ترتیب، اعتراض خویش را نسبت به سهل انگاری فیسبوك نشان دهند.
با اینكه فیسبوك در تمامی روزنامه ها و شبكه های اجتماعی از تمامی كاربرانش در این خصوص عذرخواهی نمود و در اطلاعیه ای هم احتمال هرگونه جاسوسی و افشای اطلاعات آنها را رد كرد، اما همچنان خشم عموم مردم در سراسر جهان نسبت به این شبكه اجتماعی محبوب و پرطرفدار فروكش نكرده است.1397/12/27
22:12:51
5.0 / 5
4482
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS