فیس بوك:

حملات تروریستی، شبكه های اجتماعی را هم ترور می كند!

حملات تروریستی، شبكه های اجتماعی را هم ترور می كند! ابزار اپل: شبكه های اجتماعی كه در سالهای اخیر به شدت از جانب مردم و دولت كشورهای مختلف تحت فشار قرار می گرفتند، حالا حمله تروریستی به مسلمانان حاضر در مسجد نیوزلند باری دیگر آنها را به چالش كشانده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، خیلی از شبكه های اجتماعی همچون یوتیوب، توئیتر، فیسبوك و اینستاگرام تحت تأثیر مسائل و فشارهای سیاسی متعددی كه در سال های اخیر به وجود آمد، از جانب نهادهای دولتی و مردمی در جهان تحت فشار قرار گرفتند تا محتوای غیراخلاقی و خشونت آمیز را با بهره گیری از الگوریتم های پیشرفته ای به صورت كاملاً هوشمندانه حذف نمایند.
بر اساس گزارش رویترز، به نظر می آید كه فیسبوك هم با انتشار اطلاعیه ای اعلام نموده كه با بهره گیری از الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی در ساعات اولیه بعد از حمله تروریستی به مسلمانان حاضر در مسجدی در نیوزلند فیلم و محتوای خشونت آمیز این حادثه را از پلتفرم خود حذف كرده و از معرض نمایش عموم كاربران آنرا برداشته است. این شبكه اجتماعی می گوید كه در ۲۴ ساعت نخست پس از حمله تروریستی به مسلمانان در مسجد نیوزلند، بالغ بر ۱.۵ میلیون ویدئوی خشونت بار مربوط به آنرا حذف كرده است.
بسیاری از منتقدان و كاربران در فضای مجازی از انتشار ویدئو و محتوای خشونت باری كه در شبكه های اجتماعی منتشر می شود، گله و شكایت دارند و بدین ترتیب از شركت های توسعه دهنده اپلیكیشن های مربوطه درخواست كرده اند كه هرچه سریعتر به اوضاع نابسامان شبكه های اجتماعی رسیدگی كرده و از انتشار چنین محتوای نامناسبی جلوگیری به عمل بیاورند.
به نظر می رسد كه فیسبوك با انتشار این بیانیه و پیام در فضای مجازی تلاش داشته كه خویش را در قبال اتهامات ضد شبكه های اجتماعی تبرئه كند.
چند روز پیش بود كه چند نفر مسلح به مسلمانان حاضر در یك مسجدی در كشور نیوزلند حمله تروریستی كرده و باعث كشته و زخمی شدن بالغ بر ۵۰ نفر شدند. عامل این حمله تروریستی ویدئوی حمله خویش را به صورت زنده و مستقیم بر روی پلت فرم های مختلف شبكه های اجتماعی قرار داده بود كه همین امر باعث شد جنجال و سر و صداهای زیادی در فضای مجازی به راه بیفتد.
شبكه های اجتماعی از زمانی كه معلوم شد هكرهای روسی سیستم های رأی گیری در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا در سال ۲۰۱۶ میلادی را هك كرده و به آنها نفوذ یافته اند و از سویی دیگر، هم به در اختیار قرار دادن پلتفرم خود برای مداخله گران روسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا كه تشویش و تغییر اذهان عمومی را به دنبال داشت، متهم شدند و تحت فشارهای سیاسی بسیاری قرار گرفتند، و سپس نمایندگانی از آنها هم در مقابل سناتورهای كنگره آمریكا تعهد دادند كه با بهره گیری از الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی به صورت كاملاً هوشمندانه و اتوماتیك تمامی محتوای خشونت آمیز، مداخله جویانه و غیراخلاقی را بلافاصله پس از انتشار، شناسایی كرده و حذف نمایند.
فیس بوك كه در یك سال اخیر با چالش های امنیتی و رسوایی اطلاعاتی و همینطور فشارهای سیاسی متعددی مواجه بود، حالا به عقیده كارشناسان و تحلیلگران، به نظر می آید كه این حمله تروریستی هم یك مشكل به مشكلات قبلی آن اضافه كرده و گرفتاری و دردسرهای آن بیشتر از پیش خواهد شد.1397/12/29
14:05:37
5.0 / 5
4376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS