اثنی عشری:

كسب و كارهایی كه با مردم سروكار دارند، امسال رونق می یابند

كسب و كارهایی كه با مردم سروكار دارند، امسال رونق می یابند ابزار اپل: رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری با اشاره به اینكه برخی مسائلی در سطح كلان وجود داد و در محدوده اختیارات وزارت ICT نیست، اظهار داشت: منابع دولت در سال ۱۳۹۸ كم است و كسب وكارهایی كه تكیه بر پروژه ها و منابع دولتی داشته باشند، سال سختی را خواهند داشت.


محمدباقر اثنی عشری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه برخی مسائل خارج از توان وزارت ICT است، اظهار نمود: یكی از اشكالات این است كه كل بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای سال ۱۳۹۸ حدود هزار میلیارد تومان است. از طرفی بخش سخت افزار و مسائل ارزی در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) است و وزارت ارتباطات در آنها نقشی ندارد و حتی برخی مسائل، مشكلات كلان ملی هستند.
ایشان سپس با اشاره به مشكلات ارزی در ماه های گذشته بیان كرد: برای مثال ما در زمینه ارز یك سری بحران همچون قراردادهایی كه با نرخ قبلی بسته شده بود یا كالاهایی كه در گمرك مانده بود و برای آنها پرداخت مابه التفاوت طلب می شد یا مشكلاتی درباره سهمیه ی شركت ها داشتیم كه هم اكنون با پیگیری هایی كه در هفت ماه گذشته شده، بیشتر آنها حل شده است.
رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری افزود: در سوژه در دسترس نبودن ارز و انتقال ارز كه فروشندگان هم باید بتوانند همكاری كنند، مسائلی هست كه در سطح كلان وجود داد و در محدوده اختیارات وزارت ICT نیست.
بخش هایی كه با مردم سروكار دارند، رشد می كنند
اثنی عشری درباره چشم انداز سال ۱۳۹۸ بخش خصوصی در زمینه ی ICT توضیح داد: یكی از خاصیت های بخش ICT این است كه مدل تجاری اش بیشتر "بی تو سی" است و با مردم سروكار دارد. امسال بخش هایی كه با مردم سروكار دارند، رشد و توسعه می یابند.
وی افزود: اما بخش هایی كه با دولت سروكار دارد، گرفتار تنگناهایی خواهند شد، برای اینكه منابع دولت در سال ۱۳۹۸ بسیار كم است و پروژه ای ندارد؛ بدین سبب كسب وكارهایی كه تكیه بر پروژه ها و منابع دولتی داشته باشند، سال سختی را خواهند داشت و بخش های خصوصی كه با دولت سروكار دارند، گرفتار خواهد شد.1398/01/07
14:04:18
5.0 / 5
4813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS