سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز خبر داد:

رجیستری موبایل مسافری لغو نمی گردد

رجیستری موبایل مسافری لغو نمی گردد به گزارش ابزار اپل سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اعلام نمود كه رجیستری موبایل وارداتی از راه مسافری از اول خردادماه لغو نخواهد شد بلكه تنها برای مسافران واقعی قابل اجرا و ثبت است چون كه نمی خواهیم بستری برای قاچاق گوشی تلفن همراه حتی به صورت قانونی باز شود.


چندی قبل برخی رسانه ها از لغو شدن رجیستری موبایل وارداتی از راه مسافری از اول خردادماه اطلاع داده بودند و به نقل از حمیدرضا دهقانی نیا - سخنگوی ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز - گفته بودند كه دیگر هیچ گوشی تلفن همراهی اجازه رجیستری از راه مسافری ندارد.
این در حالی است كه این مقام مسئول به ایسنا اینگونه توضیح می دهد كه به هیچ وجه موافق لغو شدن رجیستری موبایل وارداتی از راه مسافری نیستیم و نكته ای كه وجود دارد این است كه مقرر شده تا از این تاریخ (اول خرداد ماه) تنها مسافران واقعی بتوانند نسبت به رجیستر كردن گوشیهای تلفن همراه از این طریق اقدام نمایند و بقیه فعالان بازار باید در راه قانونی و مشخص، موبایل مورد نیاز بازار را وارد و تأمین كنند.
دهقانی نیا تاكید كرد: نباید مسیری در واردات گوشی تلفن همراه شكل بگیرد كه بستری برای قاچاق این كالا باز كند حتی اگر قرار باشد این گوشیها حقوق ورودی را پرداخت كنند و در سامانه رجیستری ثبت شوند.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار داشت: باید فرایندهای رسمی واردات گوشی تلفن همراه به قدری تسهیل شوند تا همه تاجران و واردكنندگان بتوانند برای تأمین گوشی تلفن همراه مورد نیاز بازار اقدام نمایند اما اینكه دستگاه های متولی اعلام كنند كه از راه مسافری این كالا تأمین می شود و به همین سبب بازار را رها كنند مورد تأیید ما نیست و باید جلوی آن گرفته شود.1398/02/11
19:51:59
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: بازار , تلفن , رجیستری , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS