فشار آمریكا بر غول های مخابراتی چینی تمامی ندارد!

فشار آمریكا بر غول های مخابراتی چینی تمامی ندارد! ابزار اپل: چاینا موبایل كه یكی از بزرگترین شركت های مخابراتی فعال در چین و جهان محسوب می شود، حالا بنظر می رسد كه هدف بعدی فشارهای سیاسی دولت آمریكا پس از هواوی است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، یكی از جنجال برانگیزترین اتفاقاتی كه در سال ۲۰۱۸ میلادی رخ داد، بدون شك تلاش دولت ایالات متحده آمریكا برای تحریم و ممنوعیت استفاده از گوشیهای هوشمند و تجهیزات مخابراتی ساخت شركت چینی هواوی بود.
ماجرا از اوایل سال قبل میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا مقابل ایالات متحده از آنها استفاده نماید.
اگرچه دولت چین و شركت های هواوی و زدتی ای همگی این اتهامات را بارها رد و تكذیب كرده اند، اما بنظر می رسد كه آمریكایی ها به كوشش برای جلوگیری از فعالیت آنها و قطع همكاری سایر كشورها ادامه می دهند.
پس از آن كه فروش محصولات و گوشیهای هوشمند برندهای چینی هواوی و زد تی ای در ایالات متحده آمریكا و به تبع آن برخی دیگر از كشورهای هم پیمان آن ممنوع اعلام گردید و خیلی از كشورهای جهان نیز قراردادهای همكاری خود با این دو شركت خصوصاً هواوی را قطع و لغو كردند، حالا بنظر می رسد كه آمریكا سراغ سایر اپراتورهای مخابراتی چینی همچون چاینا موبایل (China Mobile) رفته و اهتمام دارد با اعمال فشار و محدودیت برای آنها، جلوی رشد و پیشرفت این شركت های چینی را بگیرد و از سودآوری و درآمدزایی آنها جلوگیری به عمل بیاورد.
جو فانگ از دانشگاه نن جینگ در جنوب شرق چین درباب تلاش آمریكا برای تخریب چهره شركت های مخابراتی چینی و عدم فعالیت آنها می گوید اقدام آمریكا در ممنوع كردن حضور و ورود اپراتور چاینا موبایل در بازار ایالات متحده آمریكا نشان دهنده ورود دنیا به دوران جنگ سرد مخابراتی و ارتباطاتی است.
طبق گزارش بلومبرگ، هم زمان با رسانه ای شدن این خبر، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، گفته بود كه دولت ترامپ باید از اعمال فشارهای سیاسی و تبعیض مقابل شركت های غیرآمریكایی در جهان دست بردارد.
كارشناسان بر این باورند در اطلاعیه ای كه در مورد ممنوعیت فعالیت و حضور چاینا موبایل بعنوان یكی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی در آمریكا صادر و مخابره شده است، هیچ گونه سند و مدركی دال بر موارد مشكوك وجود ندارد و با اصول اقتصاد جهانی در مغایرت و تضاد كامل است.
منبع:

1398/02/26
15:23:08
5.0 / 5
4258
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS