كاهش سقف انتقال وجه اپلیكیشنی

كار، كار بانك ها بود!

كار، كار بانك ها بود! ابزار اپل: تغییر در سقف انتقال وجه كارتی در اپلیكیشن های غیربانكی، نه تصمیم اپلیكیشن هاست و نه بانك مركزی در آن دخالتی دارد، بلكه برخی بانك ها به سیاست خود، این تغییر را به وجود آورده اند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، چند سالی است كه نقل و انتقال كارتی بوسیله اپلیكیشن های بانكی و غیر بانكی از حضور مردم در شعب بانك ها و تجمع در مقابل خودپردازها كاسته و بخش عمده ای از مردم نقل و انتقال خودرا بوسیله این اپلیكیشن ها انجام می دهند.
بر اساس قوانین بانك مركزی، سقف نقل و انتقال بانكی بوسیله خودپرداز تا سه میلیون تومان تعیین شده و تا چندی قبل این اپلیكیشن ها نیز انتقال وجه كارتی را تا سقف سه میلیون تومان انجام می دادند و بنا بر این دیگر نیازی به استفاده از خودپردازها نبود.
این در حالی است كه در مدت اخیر، برخی بانك ها سقف انتقال وجه كارتی بوسیله اپلیكیشن های غیربانكی را كاهش داده یا در روند آن تغییر به وجود آورده اند كه این مساله واكنش مردم را به دنبال داشت.
البته هم اكنون سقف انتقال وجه در همه این اپلیكیشن ها و در بانكهای مختلف باهم برابر نیست و امكان دارد در اپلیكیشن های مختلف و از مبدأهای بانكی مختلف، سقف انتقال وجه متغیر باشد.
در همین راستا، مهدی شهیدی - قائم مقام شركت آسان پرداخت (آپ) - قبل از این به ایسنا، گفته بود كه نه بخش نامه جدیدی ابلاغ گردیده و نه تغییر خاصی در این اپلیكیشن صورت گرفته است، بلكه این سیاست بانك هاست كه سقف انتقال وجه را در اپلیكیشن های مختلف تا چه اندازه نگه دارند.
به گفته وی، از روز اول هم طبق مقررات بانك مركزی، سقف انتقال وجه در اپلیكیشن های غیربانكی یك میلیون تومان تعیین شده بود كه برخی از بانك ها با مسئولیت خودشان انتقال وجه را تا سقف سه میلیون تومان تعیین كرده بودند و برخی از بانك ها نیز تا سقف یك میلیون تومان بود. دراین میان برخی بانك ها نیز در ابتدا سه میلیون را در نظر گرفته بودند و بعد از مدتی آنرا به یك میلیون تومان كاهش دادند.
قائم مقام شركت آسان پرداخت اعلام نموده بود این اپلیكیشن در این باره تصمیم گیر نیست و نباید هم باشد و هر تراكنشی كه اپلیكیشن آپ دریافت می كند را مستقیماً برای بانك مبدأ می فرستد و سیاست این بانك در میزان انتقال وجه تأثیرگذار است؛ در واقع بانك مبدأ تصمیم می گیرد كه این تراكنش را انجام دهد یا خیر.
به گفته شهیدی، هم اكنون ۷۰ درصد از بانك هایی كه با آسان پرداخت كار می كنند تراكنش ها را تا سقف سه میلیون تومان انجام می دهند. برخی بانك ها مثل اقتصاد نوین تراكنش های یك میلیون تومانی تا سقف سه میلیون تومان را می پذیرند و برخی چون ملت و سامان نیز كلاً تا سقف یك میلیون تومان را انجام می دهند.
در این باره یك منبع مطلع در بانك مركزی نیز به ایسنا، اعلام نمود كه تغییری در قوانین بانك مركزی ایجاد نشده و از ابتدا نیز سقف انتقال وجه در اپلیكیشن های غیربانكی یك میلیون تومان تعیین شده بود كه بانك ها می توانستند آنرا تا سه میلیون تومان انجام دهند.
وی درباره تغییر سقف انتقال بانكی اپلیكیشنی در بعضی بانك ها نیز اشاره كرد: این مساله در اختیار و بنا به سیاست بانك هاست و بانك مركزی هیچ گونه دخالتی در آن ندارد.
منبع:

1398/02/29
14:59:55
5.0 / 5
4522
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS