هوش مصنوعی، جایگزین نیروی انسانی متخصص نمی گردد

هوش مصنوعی، جایگزین نیروی انسانی متخصص نمی گردد ابزار اپل: یكی از مقامات مایكروسافت اخیرا تاكید كرده است كه هوش مصنوعی خطری برای مشاغل و نیروهای انسانی در جهان به وجود نخواهد آورد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، با عنایت به گسترش بیش از پیش فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی (artificial intelligence) و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه های مختلف تكنولوژی و غیره، خیلی از شركت های فعال در عرصه های گوناگون معتقدند كه این فناوری ها به صورت كامل فعالیت هایشان را تحت تأثیر قرار خواهد داد، به شكلی كه دیگر نیازی به وجود چنین استار تاپ و شركت هایی در جهان نخواهد بود و كاركنان آنها نیز با روبات و كامپیوتر های مجهز به هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد.
حالا اخیرا لی هیكین، افسر تكنولوژی های ملی مایكروسافت در استرالیا در گفتگو با گزارشگر وب سایت زد دی نت اصرار كرد كه تكنولوژی های جدید همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هیچ گاه جای نیروهای انسانی را نخواهد گرفت و مردم نباید نگران از بین رفتن مشاغل خود در آینده باشند چونكه پیشرفت تكنولوژی های مذكور تنها به تقویت و افزایش كیفیت و سرعت خواهد انجامید و هیچ گاه قابلیت جایگزین شدن با نیروی انسانی متخصص را كسب نخواهد كرد.
تازه ترین تحقیقات و بررسی های انجام شده نشان داده است كه بالغ بر ۴۱ درصد از شركت های فعال در بریتانیا از توسعه زودهنگام و سریع تكنولوژی های جدید همچون هوش مصنوعی واهمه دارند چونكه اعتقاد دارند كه این فناوری ها تا پنج سال آینده جای منابع انسانی، كارشناسان، متخصصان و تمامی تجهیزات موردنیاز آنها را خواهد گرفت و به عبارتی دیگر هوش مصنوعی در آینده ای نزدیك سبب از بین رفتن تجارت و كسب و كار آنها خواهد شد. بگفته این كارشناسان و تحلیلگران، آن دسته از شركت هایی كه تابحال به بهره گیری از تكنولوژی های جدید همچون هوش مصنوعی در كسب و كار خود فكر نكرده اند، در خطر نابودی بیشتری قرار دارند چونكه آینده شركت های تجاری و كسب و كارهای موفق به فناوری های جدید تعلق خواهد داشت و صاحبان مشاغل و شركت های كوچك با استراتژی های قدیمی حرفی برای گفتن نخواهند داشت.
اما حالا این مدیر ارشد شركت آمریكایی مایكروسافت اذعان كرده است كه هیچ جای نگرانی درباب پیشرفت هوش مصنوعی در جهان وجود ندارد چونكه این فناوری قادر خواهد بود در بهترین حالت ممكن، به ارتقا و بهبود سطح كیفی طراحی و تولید محصولات مختلف كمك نماید بدین سبب هیچ گاه جایگزین نیروهای انسانی و متخصص همچون مهندسان، پزشكان، اساتید دانشگاه، معلمان، پژوهشگران، روانشناسان، جراحان و غیره نخواهد شد.
وی در تشریح سخنان خود اضافه كرد: خیلی از كارها علاوه بر دانش، تخصص و هوشمندی نیازمند بكارگیری عواطف و احساسات انسانی نیز هست كه این كار از توانایی و عهده هوش مصنوعی ( artificial intelligence) خارج است.
ایشان سپس اظهار داشت: كاربردهای هوش مصنوعی آنقدر زیاد است كه قادر می باشد تغییر و تحولات مثبت و مفیدی را در عرضه های گوناگون جهان همچون محیط زیست، علوم پزشكی، صنعت و تجارت ایجاد كند و كمك بزرگی به بشریت محسوب شود.
این در حالیست كه قبل تر كلر باركلی، مدیر عملیاتی ارشد مایكروسافت در بریتانیا اظهار داشته بود: همانند هر تغییر دیگری در جهان، بهتر است كسب و كارهای فعال در كشورهای مختلف كاری نكنند چونكه الان كاری بجز این از آنها ساخته نیست.
او همینطور در مورد توسعه و پیشرفت این فناوری تصریح كرده بود: اگر هوش مصنوعی به مرحله تكامل و شكوفایی خود برسد، هر حوزه ای را كه لازم باشد، تحت سلطه خود در خواهد آورد و ما نه تنها نباید جلوی این اتفاق را بگیریم بلكه باید به توسعه و تسریع آن نیز كمك نماییم. تمامی حوزه های مختلف و كسب و كارهای جهان سرانجام یك روز تحت سلطه هوش مصنوعی درخواهند آمد.
منبع:

1398/03/12
15:34:55
5.0 / 5
4277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS