برخورد با پیامك های تبلیغاتی كه از رو نرفته اند

برخورد با پیامك های تبلیغاتی كه از رو نرفته اند ابزار اپل: در صورتیكه ارسال پیامك تبلیغاتی انبوه بدون اجازه مشترك ممنوع شده بود، رگولاتوری با بیان اسامی شركت های متخلفی كه همچنان امكان ارسال پیامك انبوه را داشتند، از برخورد با این شركت های متخلف آگاهی داد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، بعد از سال ها گلایه مشتركان از دریافت پیامك های تبلیغاتی با وجود اعلام انصراف از دریافت آنها، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی بعنوان نهاد ناظر و قانون گذار حوزه ارتباطی كشور، اپراتورهای تلفن همراه را به ایجاد سامانه ای ملزم كرد كه بوسیله وارد كردن یك كد واحد امكان اطلاع از پیامك های تبلیغاتی و ارزش افزوده، هر سه اپراتور به وجود آمده و مشتركان بتوانند بدون هراس از دست دادن پیامك های بانكی راه ارسال پیام های تبلیغاتی را ببندند.
مجید حقی - معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری- قبل از این درباره ی ارسال پیامك های انبوه اعلام نموده بود: در مقررات تصویب شده در شورای عالی فضای مجازی، سقف مجاز برای ارسال پیامك در شبانه روز ۵۰۰ پیامك تعیین شده است. این تصمیم در امتداد رسالت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حمایت و حفاظت از حقوق مشتركین در حوزه ICT اجرایی شده است و این انتظار وجود دارد كه رضایتمندی مشتركین را به دنبال داشته باشد.
شركت های متخلف به پلیس فتا معرفی شدند
از طرفی اخیراً حقی اظهار كرده است كه برمبنای بررسی های رگولاتوری، بعضی از شركت های فعال در حوزه ارسال پیامك انبوه اذعان كرده اند امكان ارسال پیامك تبلیغاتی انبوه به شماره مشتركانی را دارند كه با استفاده از سامانه #۸۰۰* دریافت هرگونه پیامك تبلیغاتی را برای شماره های خود مسدود كرده اند.
وی با اشاره به اینكه این گونه اقدامات مصداق فعالیت های غیرمجاز پستی، مخابراتی و فناوری اطلاعات بوده و اعمال مقررات در مورد آنها از وظایف و اختیارات رگولاتوری است، تصریح كرده است كه اپراتورهای تلفن همراه باید از ارائه خدمات مستقیم یا غیرمستقیم به این دسته از شركت ها جلوگیری نمایند و این شركت ها نیز وظیفه دارند ارائه سرویس های غیرمجاز و همین طور تبلیغات خود در سایت ها و شبكه های اجتماعی در خصوص ارائه چنین سرویسی را متوقف كنند.
بدین سبب در صورتیكه بر طبق مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ارسال پیامك تبلیغاتی انبوه بدون اجازه مشترك ممنوع می باشد و با شركت های متخلف در این عرصه برخورد می شود، حقی اعلام نمود به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مشتركین، این مساله به همراه فهرست اسامی شركت های متخلف به پلیس فتا اعلام شده است.
بیش از ۱۲۸ هزار شماره شخصی مسدود شد
درحالی كه رگولاتوری سامانه ستاره ۸۰۰ مربع را برای مقابله با ارسال پیامك های ناخواسته معرفی كرده بود، چند ماه بعد از شروع به كار این سامانه، راهكار جدیدی برای ارسال پیامك های تبلیغاتی برگزیده شد و بدین ترتیب عده ای با بهره گیری از سیمكارت های شخصی بجای سرشماره های ارسال پیامك انبوه به ارسال این پیام ها پرداختند. در این میان برخی شركت ها با خرید چندین سیمكارت اعتباری مبادرت به سودجویی به روشی جدید كرده و حتی به ارسال پیامك هایی با سوژه تبلیغات غیراخلاقی پرداخته و بدین واسطه سایت هایی را نیز معرفی كردند.
بنا بر این رگولاتوری تصمیم گرفت خطوط ارسال كننده پیامك را بدون اینكه كاربران شماره ها را برای سامانه ۸۰۰ ارسال كنند، بوسیله رفتارشناسی این خطوط و در صورتیكه بدون استفاده از تلفن و اینترنت، تنها مبادرت به ارسال پیامك انبوه می كردند شناسایی كند. در این راستا مطابق آمار منتشرشده در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا كنون بیشتر از ۱۲۸ هزار خط شخصی ارسال كننده پیامك تبلیغاتی مسدود شده است.
منبع:

1398/03/13
15:00:00
5.0 / 5
4379
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS