نامه ی سرگشاده مدیریت شركت اسنپ به اپل

نامه ی سرگشاده مدیریت شركت اسنپ به اپل به گزارش ابزار اپل آقای كوك، مدیر عامل محترم اپل، ‎شركت اپل با حذف اپلیكیشن های ایرانی، زندگی میلیون ها نفر را در یك چشم به هم زدن تحت تاثیر قرار داد، آن هم تنها به خاطر ملیت شان. این اقدام اپل منجر به از كار افتادن صدها میلیون اپلیكیشن برای كاربران آی اواس شد كه در میان آنها اسنپ هم قرار داشت.‎معیشت بیشتر از یك میلیون راننده و خانواده آنها به اسنپ وابسته است. یك سال پیش در تحریم های آمریكا اپلیكیشن ها به وضوح مستثنی شمرده شدند. با این وجود اپل بدون اجبار قانونی به پیشواز محدودیت هایی رفت كه ضربه محكمی به اپلیكیشن های خدمات رسانی در بازار ایران وارد كرد. امروز اپل هر مجوزی را كه این اپلیكیشن ها به واسطه آن مشغول به فعالیت هستند باطل می كند. با این كار یك شبه صدها میلیون اپلیكیش مبتلا به اختلال می شود و تلاش صدها سرمایه گذار ایرانی از بین می رود. امروز هیچ اپلیكیشنی در بازار ایران اجازه فعالیت در اپ استور را ندارد و مجوز آنها فاقد اعتبار است.
‎آقای كوك، ‎در اظهارنظر اخیر شما حفظ اطلاعات شخصی جزو مبانی حقوق بشر دانسته شده است، بدون توجه به اینكه در كدام كشور زندگی می نماییم. سوال ما از شما این است كه تبعیض قائل شدن برای ملیت های مختلف نقض یك حق اساسی تر نیست؟
‎اخیرا شما عنوان كرده اید: «كیفیت زندگی صدها میلیون نفر به طرق مختلفی بهتر شده؛ چون كه اپلیكیشنی برای آن وجود دارد.» امروز اپل زندگی را برای میلیون ها نفر سخت كرده است؛ نه به خاطر اینكه دیگر نمی توانند بازی های بیهوده كنند یا وقتشان را به بطالت بگذرانند، بلكه دیگر نمی توانند هزینه های زندگی شان را تامین كنند.
اپل با فروش سالانه ی محصولاتش در ایران و درآمدزایی یك میلیارد دلاری اش از این بازار مشكلی ندارد، اما پس از اینكه میلیون ها نفر به این برند اعتماد كردند یك شبه دسترسی شان را به اپلیكیشن های اساسی مختل می كند.
‎اپ استور فروشگاهی نیست كه محصولات دم دستی بفروشد بلكه یكی از عناصر اساسی اینترنت به حساب می آید كه مسئولیت بزرگی نه تنها در قبال آمریكا، بلكه در مقابل بشریت دارند.
‎لطفا این مسئولیت خطیر را بپذیرید و در تصمیم تان برای نادیده گرفتن حقوق بخشی از كاربران تان تجدید نظر كنید.
2121

1398/05/05
13:57:22
5.0 / 5
4339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS