از سوی وزیر ارتباطات

دلیل نارضایتی كاربران اینترنتی اعلام گردید

دلیل نارضایتی كاربران اینترنتی اعلام گردید به گزارش ابزار اپل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تعداد زیادی از مردم به علت این كه از ابزارهای دور زدن فیلترینگ استفاده می نمایند و كیفیت آنها نامناسب است، از وضعیت شبكه شكایت دارند، چونكه مبحث فیلترینگ اثر جدی روی نارضایتی كاربران داشته است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه سنجش شاخصهای كیفیت شبكه ملی اطلاعات (فرادید)، با اشاره به تاثیر فیلترشكن ها بر كیفیت شبكه اینترنت بیان كرد: میان شاخصهای كیفی شبكه و تجربه كاربران فاصله عمیقی وجود دارد.
وی افزود: وقتی به لحاظ فنی شاخصهای شبكه را نگاه می نماییم، سنجه های شبكه نشان داده است كه شبكه در وضعیت مناسبی قرار دارد، اما وقتی شكایت های مردم همان QoE یا تجربه كاربران است را می بینیم و از تحلیل تماس هایشان در كال سنترها و سامانه ۱۹۵ متوجه می شویم كه تعداد زیادی از مردم به علت این كه از ابزارهای دور زدن فیلترینگ استفاده می نمایند و كیفیت آنها نامناسب است، از وضعیت شبكه شكایت دارند، چونكه مبحث فیلترینگ اثر جدی بر كیفیت شبكه گذاشته و نارضایتی كاربران را سبب شده كه باید برای آن فكری كرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سؤال كه راه اندازی سامانه كیفیت شبكه در حوزه زیرساخت چه تاثیری بر بهبود خدمات آنها داشته، اظهار نمود: وضعیت كیفیت شبكه زیرساخت و خسارتی كه به علت قطعی به اپراتورها می دهد، كاملاً مشخص است و سامانه اندازه گیری كیفی شبكه ارتباطات زیرساخت هم بسیار موثر بود و سبب ثبات شبكه شده است و اگر آن اقدام موثر نبود، الان برای بهبود شبكه دسترسی این سامانه را راه اندازی نمی كردیم.
آذری جهرمی افزود: این كه كاربر این سامانه مقرر است مردم باشند كه شاید اصطلاحات تخصصی برایشان مناسب نباشد، حرف درستی است كه پس از رونمایی سامانه به صورت عمومی شاهد خواهید بود كه شاخص ها برای كاربر نهایی به صورت رضایت و عدم رضایت نشان داده می شود.
وی همینطور در پاسخ به این سؤال كه وضعیت بررسی اپراتورهای ثابت و سیار در این سامانه چگونه است، اظهار داشت: هر یك از اپراتورها برای كاربری های مختلفی مناسبند. برای مثال اگر می خواهید بازی كنید، استفاده از سرویس های سیمی بهتر است و یا برای دانلود، اپراتورهای سیار بهتر هستند. در این سامانه، ابزارها بنا به نیاز كاربران تنظیم شده است و آنها می توانند اطلاعات را ببینند و بر مبنای آن اپراتور مورد نظر خویش را انتخاب كنند.1398/06/09
21:00:44
5.0 / 5
4772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS