فلاح جوشقانی:

تعرفه های اینترنتی را كه نمی توان بی خود افزایش داد

تعرفه های اینترنتی را كه نمی توان بی خود افزایش داد به گزارش ابزار اپل رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این كه اگر به منطق افزایش قیمت اینترنت برسیم، به صورت شفاف به مردم اطلاع رسانی می نماییم، اظهار داشت: نمی گردد اپراتورها بخواهند به صورت ناگهانی تعرفه هایشان را تا سقف بالا ببرند و بااینكه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اجازه ی افزایش تعرفه را داده، اما تنظیم بازار و حقوق مصرف كننده از مواردی است كه باید رعایت شود.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، یكی از مواردی كه همواره دغدغه كاربران اینترنتی بوده، تعرفه هایی است كه برای خدمات اینترنت تعیین می شود. در این میان، كاربران اینترنتی كه مخاطب صفحه های شبكه های اجتماعی وزیر ارتباطات هستند هم با تغییر تعرفه هایی كه گاهی در بسته های اینترنتی رخ می دهد، این مساله را به صورت اعتراض ابزار می كنند.
در این راستا، حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- به ایسنا اظهار داشت: برمبنای مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، یك سقف و كف برای تعرفه اینترنت وجود دارد كه بسته های تعرفه ای باید در قالب این سقف و كف باشند. اما بحثی كه وزیر و كاربران به حق مطرح می كنند، این است كه وقتی تعرفه ای چندین سال توسط اپراتور ارائه می شود، هر چند افزایش تعرفه در قالب مصوبه اتفاق بیفتد، خلاف قیمت عرفی است كه در بازار وجود دارد.
وی افزود: ما روی این موارد حساسیم و اگر موردی پیش بیاید، حتما به اپراتورها تذكر می دهیم، كما اینكه چندین بار هم اپراتورها درخواست افزایش تعرفه داشتند اما ما بسته هایشان را متعادل كردیم، درواقع نمی گردد اپراتورها بخواهند به صورت ناگهانی تعرفه ها را تا سقف بالا ببرند. درست است كه كمیسیون اجازه ی افزایش تعرفه را داده، اما بالاخره تنظیم بازار و حقوق مصرف كننده هم از مواردی است كه باید رعایت شود.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به مشكلات اقتصادی اپراتورها اظهار نمود: واقعیت این است كه با عنایت به شرایط اقصادی كه برای اپراتورها اتفاق افتاده، هزینه هایشان خیلی بالا رفته و با این شرایط باید كاری بكنند. یكی از كارهایی كه می توان انجام داد، كاهش هزینه هاست. ما هم در این مورد در حال اقداماتی هستیم كه اپراتورها به سمت كاهش هزینه های غیرضروری بروند.
فلاح با بیان این كه اپراتورها هم درخواست هایی برای افزایش تعرفه داشتند، اضافه كرد: از اپراتورها خواستیم برمبنای پارامترهایی كه تعرفه هایشان را متاثر كرده و هزینه هایی كه به آنها تحمیل شده، درخواستشان را بدهند و ما برمبنای شرایط بازار بررسی نماییم كه تابحال تنها دو اپراتور درخواست دادند. اگر ما به جمع بندی رسیدیم، این موارد را به كمیسیون ارجاع می دهیم و استدلال هایمان را آنجا بررسی نماییم. اگر به این منطق رسیدیم كه افزایش قیمت اتفاق بیفتد، به صورت شفاف به مردم اطلاع رسانی می نماییم اما حالا با عنایت به اطلاعاتی كه اپراتورها دادند، برنامه ای نیست.
منبع:

1398/06/11
14:25:00
5.0 / 5
4245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS