دریافت كدهای دستوری بلاعوض است، ضرورت تایید مشترك برای ارسال كدهای هزینه دار

دریافت كدهای دستوری بلاعوض است، ضرورت تایید مشترك برای ارسال كدهای هزینه دار ابزار اپل: مطابق مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، استفاده از كد دستوری برای مشتركان بلاعوض است و در صورتیكه ارائه خدمت به مشترك هزینه داشته باشد، سرویس دهنده موظف است پیش از ارائه خدمات نسبت به اعلام هزینه به مشترك و ستاندن تاییدیه وی اقدام نماید.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه شماره ۴ جلسه شماره ۲۹۲ خود در تاریخ ۱۰ مردادماه سال جاری، مقررات حاكم بر عرضه خدمات كد دستوری را بررسی و تصویب كرد.
بر مبنای ماده ۲ این مصوبه، عرضه خدمات مبتنی بر كد دستوری (USSD) به خدمات دهندگان صرفا برای استعلام، اطلاع رسانی و تراكنش های مالی كه منع قانونی نداشته باشد، مجاز است. بدین منظور عرضه خدمات اختصاصی دارندگان پروانه خدمات ارتباطی به مشتركان خود از راه كد دستوری و همینطور عرضه خدمات عمومی و دولت الكترونیك هم از راه كدهای دستوری با تایید رگولاتوری، بلامانع است.
همینطور برای عرضه خدماتی كه برپایه قوانین و مقررات نیازمند مجوز هستند، دارنده پروانه باید پیش از عرضه خدمات از راه كد دستوری، از وجود مجوز اطمینان حاصل كند. دارنده پروانه همینطور موظف است نسبت به ثبت و انتشار لیست كدهای دستوری، نوع و هزینه عرضه خدمات و مشخصات دقیق خدمات دهندگان مربوط، در درگاه اطلاع رسانی رسمی خود اقدام نماید.
طبق تبصره این ماده، دارنده پروانه موظف است حداكثر ظرف مدت یك ماه بعد از ابلاغ این مصوبه، نسبت به بازبینی قراردادهای قبلی برابر این مصوبه اقدام نماید. همینطور دارنده پروانه موظف است نمونه قرارداد عرضه خدمات مبتنی بر كد دستوری به خدمات دهنده را حداكثر ظرف مدت یك ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه به سازمان ارائه و تاییدیه دریافت كند.
استفاده از كد دستوری برای مشتركان مجانی و بدون هزینه است و در صورتیكه عرضه خدمت مبتنی بر كد دستوری به مشترك هزینه داشته باشد، سرویس دهنده موظف است پیش از عرضه خدمات نسبت به اعلام هزینه به مشترك و دریافت تاییدیه وی اقدام نماید. همینطور در صورت اتصال كانال كد دستوری به سایر كانال های ارتباطی و ادامه ارائه خدمات از راه كانال دیگر، رعایت مقررات الزامی است.
در صورتیكه كمیسیون تعرفه ای برای خدمات مبتنی بر كد دستوری عرضه شده از جانب دارنده پروانه به خدمات دهنده، تعیین كند، تعرفه های مصوب از زمان ابلاغ لازم الاجرا خواهند بود. همینطور تامین امنیت ارتباط كد دستوری بر عهده دارنده پروانه است.
دارنده پروانه موظف است نسبت به عرضه خدمات كد دستوری در شرایط بحران و اضطرار برای مراجع ذی ربط اقدام نماید. عرضه خدمات كد دستوری در شرایط بحران و اضطرار هم مطابق دستورالعمل خدمات پیام انبوه اضطراری است.
طبق این مصوبه، تخصیص كد دستوری برابر كد خدماتی سه رقمی اختصاص یافته بر مبنای مصوبات كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تنها به بهره برداران كدهای مذكور مجاز است و دارنده پروانه موظف است كدهای دستوری كه برای امور حاكمیتی تعریف می شوند را در قالب ابلاغی سازمان در شبكه خود تعریف كند.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می تواند در صورت تخلف دارنده پروانه از هر یك از مفاد این مصوبه و آئین نامه ها و دستورالعمل های مرتبط ابلاغ گردیده توسط سازمان، نسبت به جریمه اقدام نماید كه نحوه اعمال مقررات در جدول زیر آمده است.

منبع:

1398/06/26
22:28:45
5.0 / 5
4153
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS