گمرك اعلام كرد

ممنوعیت ورود مسافری موبایل آیفون ایكس

ممنوعیت ورود مسافری موبایل آیفون ایكس به گزارش ابزار اپل بر مبنای اعلام گمرك ایران، ورود مسافری گوشی تلفن همراه آیفون ایكس، ممنوع نمی باشد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، ورود گوشی تلفن همراه آیفون ایكس به صورت مسافری باید بر مبنای بخش نامه ای صورت گیرد كه پیش از این جهت اجرا به گمركات سراسر كشور ابلاغ گردیده است.
بر اساس این بخش نامه، مسافرینی كه به كشور وارد می شوند در صورتی كه خارج از كشور گوشی همراه خریداری كرده باشند، موظف هستند تلفن همراه خویش را در بدو ورود به گمرك محل ورود خود، اظهار كنند.
بر این اساس گمرك ایران با رعایت مقررات مسافری و لحاظ كردن شرایط غیر تجاری صرفا یك دستگاه تلفن همراه، با دریافت حقوق گمركی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض متعلقه مراتب اظهار ذی نفع را در سامانه مسافری با استفاده از گزینه ثبت اطلاعات وارد كرده و سپس مسافران باید از آیكون مقابل هر ركورد ثبت شده نسبت به درج اطلاعات شناسه IMEI و مبالغ عوارض مربوطه اقدام كنند.
این بخش نامه تاكید كرده است در صورت عدم اظهار تلفن همراه و عدم پرداخت حقوق ورودی و درج موارد فوق در سامانه مذكور در هنگام ورود به كشور امكان رجیستری تلفن همراه وجود نخواهد داشت و مسئولیت آن با مسافر است.
بنابراین گزارش، گمرك ایران در جهت تولید شفافیت و احترام به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد به اطلاعات از دسترسی آزاد به اطلاعات قیمت واقعی گوشی های تلفن همراه در طرح رجیستری اطلاع داده و اعلام كرده است: این اقدام با هدف احترام به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد به اطلاعات امور گمركی صورت گرفته است و خریداران گوشی های تلفن همراه در زمان استعلام كد شناسه بین المللی (IMEI) می توانند از قیمت واقعی این گوشی ها كه در گمرك تعیین و بر اساس آن حقوق ورودی دریافت شده است، اطلاع حاصل كنند.
علاوه بر این، دسترسی به اطلاعات نوع ارز و قیمت ارزی كه بر اساس آن حقوق ورودی در گمرك دریافت شده در دسترس مشتریان قرار گرفته و با استعلام كد شناسه بین المللی، مشتریان می توانند به این اطلاعات دسترسی پیدا كنند.
گمرك بر مبنای قانون احترام به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد و برخط به اطلاعات علاوه بر موارد یاد شده اطلاعات مربوط به تاریخ واردات گوشی تلفن همراه و حتی كشور سازنده را هم در اختیار مشتریان قرار می دهد. این اقدامات به خریداران گوشی های تلفن همراه وارداتی كمك می نماید تا گوشی اصل را از تقلبی تشخیص داده و قیمت واقعی گوشی تلفن همراه را به فروشنده پرداخت كنند.
این در حالی است كه واردكنندگان انواع گوشی های تلفن همراه می توانند به ارزش گمركی انواع گوشی ها پیش از واردات دسترسی داشته باشند. ارزش پایه انواع گوشی های تلفن همراه بر مبنای قانون دسترسی و انتشار آزاد اطلاعات به تفكیك انواع برندها و مدل های مختلف در سامانه آنلاین ارزش كالایی گمرك (TSC) كه یكی از دستاوردهای سامانه جامع گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی است قرار داده شده و برای تمامی شهروندان قابل دسترسی است.
این اطلاعات به كمك سامانه جامع گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی جمع آوری و در بزرگ ترین بانك اطلاعات تجارت خارجی كشور ذخیره سازی و تجمیع می گردد و بخشی از این اطلاعات كه امكان انتشار دارد بر مبنای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
همچنین گمرك ایران اعلام كرده كه تمامی كالاهای وارداتی به گمركات سراسر كشور به كمك سامانه جامع گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی رصد می گردد و كنترل ۱۰۰ درصدی كالاهای وارداتی با استفاده از فن آوری اطلاعات به صورت هوشمند صورت می گیرد و جزئی ترین اطلاعات این كالاها در سامانه های گمرك قابل دسترسی بوده و امكان جستجوی هوشمند هر كالا با ۴۰ آیتم در سامانه جامع گمركی فراهم شده است.


 

1396/09/05
20:00:11
5.0 / 5
5209
تگهای خبر: تلفن , هوشمند , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS