كوچ ۱ و نیم میلیارد كاربر در جهان به شبكه ۵G!

كوچ ۱ و نیم میلیارد كاربر در جهان به شبكه ۵G! به گزارش ابزار اپل موسسه تحقیقاتی گلوبال دیتا اخیرا برآورد و اعلام نموده است كه تا سال 2024 میلادی تعداد كاربران متصل به شبكه 5G به مرز 1.5 میلیارد كاربر خواهد رسید.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، موسسه تحقیقاتی و آماری گلوبال دیتا اخیرا گزارشی جدید و جنجال برانگیز منتشر نموده است كه در آن تعداد كاربران متصل به شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G را در كشورها و مناطق مختلف جهان پیش بینی كرده است.
كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری با بررسی قراردادهای منعقد شده درباب راه اندازی و برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G با شركت های مخابراتی و اپراتورهای بزرگ در جهان، اخیرا برآورد و اعلام نموده اند كه تعداد كاربران متصل به شبكه ۵G تا سال ۲۰۲۴ میلادی، به مرز ۱.۵ میلیارد نفر خواهد رسید.
در این گزارش همین طور ذكر شده است كه انتظار می رود بالغ بر ۹۲۴ میلیون كاربر در منطقه آسیا و اقیانوسیه، ۲۵۴ میلیون كاربر در آمریكای شمالی و ۲۴۲ میلیون كاربر در اروپا تا سال ۲۰۲۴ میلادی از خدمات شبكه اینترنت پرسرعت ۵G بهره مند شوند. این در حالیست كه این روند صعودی و رو به رشد در مناطقی همچون آفریقا و خاورمیانه بسیار كندتر پیش بینی و گزارش شده است.
با عنایت به آنكه در سال های اخیر محبوبیت و استقبال از شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G در جهان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، كشورهای مختلف با همكاری و عقد قرارداد با شركت های مخابراتی و اپراتورهای معروف اهتمام دارند كه به توسعه و برقراری زودهنگام زیرساخت های لازم برای این شبكه اینترنتی بپردازند.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد.
در نتیجه رسماً یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می كنند.
كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.1398/07/12
14:01:21
5.0 / 5
4287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS