زبان رباتی جدید IBM كه می تواند مواد شیمیایی خطرناك را بچشد

زبان رباتی جدید IBM كه می تواند مواد شیمیایی خطرناك را بچشد به گزارش ابزار اپل كمپانی IBM با كمك ابر كامپیوتر Watson توانست نخستین مغز مصنوعی كه با هوش مصنوعی كار می كند را بسازد. حال این شركت به دنبال ساخت قسمتی دیگر از بدن انسان ˮزبانˮ است. مهندسین كامپیوتر این شركت توانستند با استفاده از هوش مصنوعی یك زبان به نام هایپرتست كه دارای حسگرهای خاص برای تشخیص و چشیدن مایعات است را تولید كنند.به گفته یكی از محققان این پروژه Patrick Ruch: زبان انسان در تشخیص مایعات مختلف به خوبی عمل می كند. در صورتیكه لزوما نمی تواند مقادیر دقیق یك تركیب در مایع را تشخیص اما می تواند بارها و بارها یك مایع را تشخیص دهد. این همان موردی بود كه ما در این پروژه تكرار كردیم.

حسگر زبان ساخته شده توسط IBM را می توان مانند یك شناساگر در مایعات مختلف فرو برد. با استفاده از فناوری تطبیق الگو و یادگیری ماشین، هایپرتست می تواند تركیبات موجود در مایعات گوناگون را تشخیص و با اطلاعات موجود در پایگاه داده مطابقت دهد.
این دستگاه در یازدهمین كنفرانس جهانی روزنامه نگاران علمی در سوئیس به معرض نمایش گذاشته و توانایی این دستگاه در تشخیص آب های مختلف نشان داده شد و نتایج آن دقیق و با ثبات بود. به قول Ruch، ما توانستیم در این پروژه اطلاعات شناسایی مواد را به حالت دیجیتالی تبدیل نماییم. در صنایع آشپزی و غذایی می توان از این دستگاه برای تشخیص مواد موجود در آن و یكی بودن آن با برچسب مواد اولیه استفاده نمود. همینطور در صنایع غیرغذایی هم می توان برای شناسایی مواد خام استفاده شده در آن استفاده كرد، برای مثال می توان از آن برای شناسایی مایعات زیستی مانند ادرار استفاده نمود.

mobygeek ۲۱۲۱

1398/08/08
15:26:58
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: تولید , دیجیتال , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS