بررسی تنظیم لایحه ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت

بررسی تنظیم لایحه ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت به گزارش ابزار اپل سازمان اداری و استخدامی كشور پیشنهاد تنظیم لایحه قانونی ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی و تبدیل دفاتر موجود به دفاتر پیشخوان دولت را عرضه كرده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی با هدف كاهش برخی تصدی های دولت، افزایش بهره وری خدمات دستگاه های اجرایی كشور، سهولت دسترسی شهروندان به خدمات و صرفه جویی در زمان و هزینه آنان بوجود آمده و این دفاتر به باعث قوانین و مقررات یك كانالهای ارتباطی عرضه خدمات قابل برونسپاری دستگاه های دولتی می باشند.
هیئت وزیران طی تصویب نامه ای در سال ۱۳۹۷ بر عرضه خدمات قابل برون سپاری دستگاه های اجرایی از راه دفاتر پیشخوان دولت تاكید و در سال ۱۳۹۶ ایجاد هر گونه دفاتر مشابه برای عرضه خدمات دستگاه ها را ممنوع اعلام نموده است.
با وجود این هنوز بعضی از دستگاه ها اقدام به ایجاد دفاتر موازی نظیر كارگزاری های تامین اجتماعی، دفاتر خدمات الكترونیك شهر، دفاتر خدمات الكترونیك قضایی، دفاتر پلیس +۱۰، دفاتر سلامت شهر و دفاتر ساتا تامین اجتماعی نیروهای مسلح می نمایند.
تشكیل بی رویه دفاتر مشابه و عدم برخورد مناسب توسط مراجع مربوطه، سبب گسترش روز افزون این گونه دفاتر در سایر دستگاهها و كاهش توازن اقتصادی و كیفیت عرضه خدمات در دفاتر مذكور شده و از دیگر سو منجر به سردرگمی بیشتر شهروندان در دریافت خدمات می گردد.
به همین جهت، پیشنهاد تنظیم لایحه قانونی ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی و تبدیل دفاتر موجود به دفاتر پیشخوان دولت در حال بررسی در كمیسیون امور اجتماعی و دولت الكترونیك هیئت دولت می باشد.1398/09/13
16:02:10
5.0 / 5
4706
تگهای خبر: الكترونیك , خدمات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS