آمارهای شنیدنی اسنپ در تولد ۵سالگی اش

آمارهای شنیدنی اسنپ در تولد ۵سالگی اش به گزارش ابزار اپل ۵سال زمان خوبی جهت بررسی عملكرد یك كسب وكار است؛ میانه یك دهه كه فرصتی فراهم می آورد تا نگاهی به مسیرهای رفته بیندازیم و برای آینده ی پیش رو برنامه ریزی نماییم. اسنپ ۵ساله شد؛ كسب وكاری كه زمانی تنها رویایی در ذهن چند جوان خوش فكر ایرانی بود، امروز به یكی از بزرگترین تاكسی های آنلاین دنیا تبدیل گشته است. ۵سال امكان دارد برای این پیشرفت زمان كمی باشد اما واقعیت این است كه هیچ غیرممكنی وجود ندارد و اسنپ موفق شده این مسیر را به همت اعتماد كاربرانش طی نماید. با ما همراه باشید تا به مناسبت ۵سالگی اسنپ آمارهای شنیدنی آنرا مرور نماییم.یك میلیارد سفر با اسنپ
روزهای اول همه چیز مبهم بود؛ قدم ها آهسته برداشته می شد و فضا پر از ابهام بود. تا اینكه نخستین سفرهای آزمایشی به خوبی انجام شد. حالا دیگر ماجرای راه اندازی تاكسی اینترنتی در ایران از رویا فاصله گرفته و تبدیل به یك احتمال شده بود؛ احتمالی كه البته بیشتر بعید بود تا قریب. هنوز مشخص نبود كه مردم از تاكسی های اینترنتی استقبال می كنند یا نه. شاید باورش سخت باشد اما از آن روزها فقط ۵سال می گذرد و فاصله صفر تا یك میلیارد تنها در ۵سال طی شده است. اسنپ در این ۵سال یك میلیارد سفر داشته است. یك میلیارد سفری كه پر است از تجربیات متفاوت از همراهی و همسفری با غریبه هایی كه به شكلی آشنا شدند.
همراهی بیشتر از ۲میلیون راننده با اسنپ
رانندگان ارزشمندترین دارایی تاكسی های اینترنتی هستند و بدون همراهی آنها كسب وكاری وجود نخواهد داشت. اسنپ در ابتدا تنها با ۱۰راننده شروع به كار كرد و امروز در آستانه تولد ۵سالگی اش حدود ۲میلیون راننده ثبت نامی و ۷۰۰هزار راننده فعال دارد. همچون آمارهای شنیدنی اسنپ تعداد سفرهای راننده ركورددار این اپلیكیشن است. پُرسفرترین راننده اسنپ با ۲۵هزار و ۲۱۲سفر، ركورد بیشترین تعداد سفر را ازآن خود كرده است. این تعداد سفر را اگر تقسیم بر تعداد روزهای ۵سال نماییم، عدد به دست آمده اعجاب انگیز خواهد بود. بر مبنای ضرب و تقسیم ما، این راننده در طول ۵سال گذشته به صورت میانگین ۱۳سفر در هر روز انجام داده است.
همسفری بیشتر از ۳۰میلیون مسافر با اسنپ
انسان ها در مواجهه با یك فناوری جدید رفتارهای مختلفی دارند و بر مبنای یك نظریه ارتباطات می توان آنها را در ۵دسته نوآوران، پذیرندگان اولیه، اكثریت اولیه، اكثریت نهایی و عقب افتادگان از تكنولوژی تقسیم بندی كرد. در حقیقت نوآوران نخستین كسانی هستند كه تكنولوژی های تازه را می پذیرند و عقب افتادگان از تكنولوژی آخرین ها. در مورد اسنپ باید گفت، از زمانی كه نوآوران به این سامانه پیوستند تا همه گیر شدن نام آن بعنوان لقب اصلی تاكسی های اینترنتی خیلی سریع گذشت. اسنپ در پنج سالگی خود تعداد مسافرانش را ۳۰میلیون اعلام نمود. این عدد در مقایسه با سال قبل ۵۰درصد رشد داشته كه نشان دهنده افزایش محبوبیت اسنپ در میان مردم است. مسافری كه در ۵سالگی اسنپ ركورد بیشترین تعداد سفر را زده تابحال ۴هزار و ۲۲۵سفر با این اپلیكیشن داشته است. سال قبل آذرماه، یك معلم موسیقی بعنوان پُرسفرترین مسافر اسنپ ارائه شد. این مسافر ۲هزار و ۶۵۶سفر با اسنپ انجام داده بود. جالب اینكه در عرض یكسال این آمار حدودا ۲برابر شده است.
خیلی دور، خیلی نزدیك با اسنپ
شاید برایتان جالب باشد كه بدانید مردم استان فارس طولانی ترین و كوتاه ترین فاصله ها را با اسنپ طی كرده اند.
۴۱هزار سال با اسنپ
در طول ۵ سال گذشته، كاربران اسنپ در مجموع ۳۶۵میلیون و ۹۰۵هزار و ۱۲۴ساعت را در این تاكسی آنلاین سپری كرده اند. به بیان دیگر در مجموع ۴۱هزار و ۷۷۰سال در اسنپ سپری شده است. با كمی خیال پردازی می توان اظهار داشت كه اگر ماشین زمان داشتیم با مجموع ساعت هایی كه كاربران در اسنپ سپری كرده اند، می توانستیم به دوران نوسنگی یا عصر حجر متاخر در ایران برویم. همینطور در این ۵سال، ۸میلیارد و ۲۴۶میلیون و ۴۲هزار و ۷۵۰كیلیومتر با اسنپ طی شده است. این رقم معادل بیشتر از ۱۰هزار و ۶۰۰بار رفت وبرگشت به كره ماه است.
آینده روشن تر
همان طور كه اشاره شد اسنپ مسیر طولانی ای را در عرض ۵ سال طی كرده است و در طول این سال ها همواره تلاش داشته تا بهترین كیفیت و خدمات را برای كاربرانش فراهم آورد. علیرغم این حجم زیاد سفر، اندك اتفاقات ناخوشایند اجتناب ناپذیر به نظر می آید، اما مهم این است كه این سامانه از تجربیات خود بیاموزد و برای آینده بهتر تلاش كند.
اسنپ كه در چهارسالگی تبدیل به یك سوپر اپلیكیشن شد تا تمام نیازهای روزمره كاربرانش همچون سفارش آنلاین غذا، خرید بلیت هواپیما، رزرو هتل، خرید شارژ تلفن همراه، خرید بلیت اتوبوس را برآورده كند، در پنج سالگی با شعار « ۵ ساله هم مسیریم، با شما این هم مسیری ادامه داره» بار دیگر اعلام نمود كه با پشوانه اعتماد كاربرانش می خواهد قدم های مستحكم تری در آینده بردارد.
2121

1398/11/11
12:52:54
5.0 / 5
4321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS