گوشیهای ویروسی را شناسایی كنید

گوشیهای ویروسی را شناسایی كنید ابزار اپل: خالی شدن سریع باتری، هنگ كردن مداوم گوشی، ریست شدن ناگهانی وای فای و داغ كردن، می تواند نشان دهنده ویروسی شدن گوشی باشد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، ویروسی شدن گوشی ممكنست به سبب استفاده از اینترنت ناامن یا دانلود یك اپلیكیشن و نصب آن روی گوشی اتفاق افتاده باشد. كاربران در چنین مواقعی باید سریعا برای مقابله با ویروس اقدام نمود و این كار می تواند با استفاده از آنتی ویروس های معتبر صورت گیرد، با توجه به این قبل از مقابله با ویروس لازم است از این كه دستگاه ویروسی چه خاصیت هایی دارد، اطلاع پیدا كرد. وب سایت لایف وایر به خاصیت هایی كه می تواند نشان دهنده گوشیهای ویروسی باشد اشاره نموده است.
خالی شدن سریع باتری یكی از نشانه های ویروسی شدن گوشی است. اگر گوشی یك دفعه شارژ خالی می كند، باید حدس بزنید كه گوشی ویروسی شده است، برای اینكه وجود ویروس ها سبب می شود كه حجم پشتیبانی باتری گوشی كم شود و هنگامی كه نرم افزار مخربی وارد گوشی شما می شود، حافظه گوشی شما به صورت متداوم در حال كار است كه در نهایت سبب می شود باتری گوشیتان زودتر از گذشته خالی شود.
داغ شدن گوشی نیز از دیگر نشانه های گوشیهای ویروسی است. امروزه داغ شدن گوشی در زمان های طولانی، طبیعی به نظر می آید، اما باید توجه داشته باشید كه اگر در وضعیت عادی و زمانی كه زیاد با گوشی كار نمی كنید، متوجه داغ شدن بیش از اندازه گوشی شدید، احتمال ویروسی شدن گوشی شما وجود داشته است، برای اینكه بعضی از ویروس ها سبب می شوند كه بیش از حد طبیعی از CUP گوشی استفاده شود، درنهایت با داغ شدن غیرطبیعی گوشی روبه رو می شوید.
روزانه برنامه های مخرب زیادی وجود دارند كه هرچه در گوشی به دنبال آنها بگردیم، نمی توانیم به آنها دسترسی پیدا نماییم. اگر برای حذف آنها با مشكل روبه رو شدید، حتما گوشی خودرا در وضعیت Safe mode قرار بدهید و پس از آن گوشیتان را یك دفعه خاموش و روشن كنید و دكمه كم و زیاد كردن گوشی را فشار دهید تا لوگو برای شما نشان داده شود و در نهایت شما در حالت Safe mode قادر هستید برنامه مخرب را پیدا و سپس آنرا حذف كنید.
ریست شدن ناگهانی وای فای می تواند دلیل دیگری در خصوص ویروسی شدن گوشی باشد. در گوشیهای اندرویدی ممكنست یك دفعه با روشن شدن ناخواسته جی پی اس روبه رو شویم اما نمی توان این مورد را دلیل ویروسی شدن گوشی دانست، درصورتی كه اگر به شكل ناگهانی متوجه شدید كه وای فای گوشی از كار افتاده می توانید به ویروسی شدن شك كنید و برای این كه از شر این مساله رها شوید باید گوشی را ریست كنید.
طولانی شدن زمان بوت اندروید (بالا آمدن دستگاه اندرویدی) نیز ممكنست به سبب ویروسی شدن گوشی باشد. این امكان وجود دارد كه پس از مدتی استفاده از گوشی متوجه شوید سرعت آن كم شده است یا مثلا برای بوت شدن گوشی اندرویدی زمان زیادی صرف شود. در این صورت می توانید به ویروسی شدن گوشی خود شك كنید البته قبل از آن حتما از میزان حافظه و مموری خود اطلاع پیدا كنید.
وجود برنامه های ناشناس نیز می تواند زنگ هشداری برای ویروسی شدن گوشی باشد. اگر در حال كار با گوشی هستید و متوجه شدید بدون این كه برنامه را دانلود كنید در قسمت منوی شما وجود دارد سریعا آنرا پاك كنید، برای اینكه ممكنست این برنامه نشانی از ویروسی شدن گوشی شما داشته باشد.
همین طور هنگ كردن مداوم گوشی از معمول ترین نشانه های ویروسی شدن گوشی است. بدین سبب در صورتیكه گوشی مداوم هنگ می كند و سرعت اش به شدت پایین آمده و شما از این وضعیت كلافه شده اید، باید به ویروسی شدن گوشی شك كنید، برای اینكه ویروس ها سبب می شوند كه میزان سرعت گوشی پایین بیاید.
منبع:

1398/11/19
19:48:19
5.0 / 5
4052
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS