با این اقدام ساده، جلوی هك حساب كاربری خویش را بگیرید!

با این اقدام ساده، جلوی هك حساب كاربری خویش را بگیرید! به گزارش ابزار اپل كارشناسان امنیتی مایكروسافت اخیرا اعلام نموده اند كه تنها دلیل هك شدن حساب های كاربران عدم استفاده از قابلیت احراز هویت چند مرحله ای است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، كارشناسان و متخصصان مایكروسافت با انتشار گزارشی اخیرا اعلام نمودند كه ۹۹.۹ درصد از كاربران تنها به یك دلیل توسط هكرها و مجرمان سایبری هك می شوند و آن هم استفاده نكردن از قابلیت احراز هویت چند مرحله ای در حساب های كاربری آنهاست.
به باور آنها حدود ۱.۲ میلیون حساب كاربری در مایكروسافت در ژانویه ۲۰۲۰ در معرض خطر هك شدن قرار گرفته است كه تنها انجام یك اقدام ساده می توانست جلوی نفوذ هكرها را بگیرند و امنیت حساب های كاربری آنها را حفظ كند. این اقدام ساده بدون شك فعال سازی قابلیت احراز هویت دو یا چند مرحله ای است كه به كاربران اجازه می دهد با طی چند مرحله هویت اصلی آنها توسط هوش مصنوعی مایكروسافت شناسایی شود.
مایكروسافت در كنفرانس RSA اعلام نموده كه روزانه بالغ بر ۳۰ میلیارد بار ورود كاربران به حساب كاربری آنها را رصد می كند كه به صورت میانگین تقریباً نیم درصد از آنها هك می شود.
طبق آمارهای عرضه شده توسط كارشناسان مایكروسافت در ژانویه ۲۰۲۰، تنها ۱۱ درصد از حساب های كاربری مشاغل در مایكروسافت از احراز هویت چند مرحله بهره برده اند كه این امر باعث می شود كه دست هكرها و مجرمان سایبری برای نفوذ به اطلاعات شخصی موجود در حساب های كاربری كاربران و دسترسی به رمز عبور آنها باز شود و بتوانند اقدامات مورد نظر خویش را انجام دهند.
به قول این كارشناسان همینطور یكی دیگر از روش های پیشگیری از نفوذ هكرها استفاده نكردن از رمزهای عبور تكراری و قابل حدس است.
متخصصان مایكروسافت در آخرین گزارش خود تاكید كرده اند كه ساده ترین راه به منظور كاهش احتمال نفوذ هكرها به حساب های كاربری فعال سازی قابلیت احراز هویت چند مرحله ای توسط كاربران است كه همین اقدام احتمال هك حساب های كاربری را ۹۹.۹ درصد می كاهد.1398/12/23
15:18:53
5.0 / 5
3764
تگهای خبر: امنیت , تخصص , سایبر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS