مراقب ایمیل های كرونایی باشید!

مراقب ایمیل های كرونایی باشید! به گزارش ابزار اپل اخیرا كارشناسان در مورد افزایش ایمیل های آلوده و مخرب با عناوین در رابطه با ویروس كرونا و نفوذ هكرها به اطلاعات شخصی كاربران كامپیوتر های شخصی اخطار داده اند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، كارشناسان و تحلیل گران امنیت سایبری فعال در شركت تحقیقاتی- امنیتی Proofpoint اخیرا اعلام نمودند كه همزمان با شیوع گسترده ویروس كرونا و همه گیری آن در خیلی از كشورهای جهان، طیف وسیعی از گروههای هكری و مجرمان سایبری با فرصت طلبی و سوء استفاده از خانه نشینی و دوركاری شهروندان و همینطور افزایش نگرانی های ناشی از انتشار ویروس خطرناك و مرگبار كرونا یا بیماری كووید-۱۹ به ارسال ایمیل های آلوده و مخرب با تیتر و لینك های مربوط به ویروس كرونا اقدام نموده اند و بدین ترتیب با حملات فیشینگی و بدافزاری توانسته اند به خیل عظیمی از داده ها و اطلاعات شخصی كاربران نفوذ و دست یابند.
بر مبنای گزارشی كه در وبسایت زد دی نت آمده است گروه های گوناگونی از هكرها و مجرمان سایبری همزمان با شیوع گسترده و ویروس خطرناك و مرگبار كرونا مبادرت به ارسال ایمیل های فیشینگ، اسكم (scams)، اسپم (spam) و آلوده به بدافزار كرده اند بگونه ای كه بر مبنای یافته های كارشناسان شركت تحقیقاتی مذكور در هفته گذشته بالغ بر ۵۰۰ هزار پیام، ۳۰۰ هزار لینك url آلوده به بدافزار و همینطور ۲۰۰ هزار ضمیمه ایمیل مخرب و آلوده كه همگی با عناوین و لینك های مربوط به ویروس كرونا به دست كاربران رسیده بوده است، ثبت و گزارش شده است.
نحوه دسترسی هكرها به اطلاعات كاربران از راه حملات بدافزاری و فیشینگی، ارسال یك ایمیل آلوده و مخرب با عناوین در رابطه با اطلاع رسانی یا هرگونه مسئله مربوط به بحران كروناست كه در آن یك لینك یا فایل ضمیمه شده قرار دارد و كاربر به محض باز كردن و كلیك كردن بر روی آنها، بخش زیادی از اطلاعات خویش را به صورت ناخودآگاه در اختیار هكرها قرار می دهد.
بر مبنای نموداری كه در زیر آمده است، روند ناگهانی افزایش تعداد حملات فیشینگ در مارس ۲۰۲۰ تحت تأثیر شیوع كرونا یا بیماری كووید-۱۹ به وضوح قابل مشاهده است:

1399/01/16
17:12:52
5.0 / 5
3519
تگهای خبر: امنیت , سایبر , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS